Nakon više od tri sata drame Crvena zvezda odbranila titulu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan majstorici finalne serije ABA lige sa 80:77 i tako su odbranili titulu u ovom takmičenju.

Odlučujući meč je počeo onako kako se i očekivali, sa tvrdim odbranama i nakon što je Crvena zvezda povela sa 6:0, Partizan je brzo izjednačio na 6:6 i to je bio rezultat nakon prvih pet minuta. Zatim je Aleksa Avramović doveo goste u prednost od 9:8, pa je Luka Mitrović preokrenuo na 10:9.

Kasnije su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu, da bi na samom kraju četvrtine Kevin Panter pogodio trojku za 20:18. Branko Lazić je na startu drugog perioda pogodio trojku za 21:20, ali su Jam Madar i Avramović odveli Partizan poslije na 25:21. Dalas Mur je povećao prednost na 29:23, a Crvena zvezda je imala dosta problema sa šutem za tri poena.

Trojkom Pantera gosti su poveli sa 32:25, da bi ulaskom u igru Stefana Markovića domaćin pojačao odbranu i prišao na 34:33, a onda je Zek Ledej pogodio trojku za 37:33. Partizan je na poluvremenu imao šut 5/14 za tri, dok je Crvena zvezda imala 1/13 za tri i veliki problem je bio to što je Nikola Kalinić imao tri lične greške.

normal STJ 4507 0

Drugo poluvrijeme je bolje otvorila Crvena zvezda koja je izjednačila na 37:37, da bi na 6:46 do kraja treće četvrtine kod rezultata 39:39 Kalinić dobio četvrtu ličnu grešku i tada su domaći navijači počeli gađati sudije koje su izašle sa terena. Jedini zahtjev za nastavak meča bio je da se isprazne tribine.

Nakon nešto manje od sat vremena duel je nastavljen, a Nejt Volters je izjednačio na 42:42. Brzo se Partizan odvojio na 47:42, da bi tada Crvena zvezda povezala tri trojke i to je bilo dovoljno za -2 (55:53). Zatim je Dejan Davidovac sa linije slobodnih bacanja donio domaćinu prednost od 57:55, a u posljednju četvrtinu se ušlo s rezultatom 59:58.

Mitrović je poentirao za 61:58, da bi Mur kasnije dao trojku za 63:63. Panter je pogodio trojku za 70:69, ali je odmah vratio Stefan Marković za 72:70. Opet je Panter sa 2+1 preokrenuo na 73:72, ali je Kalinić tada dao trojku za 75:73. Volters je dao trojku za 78:75, pa je Lesor blokirao Holinsa u kontri za +5. Nakon što je Avramović promašio jedno slobodno bacanje, Davidovac je pogodio oba za 80:76. Panter je promašio šut za izjednačenje, te je Crvena zvezda slavila sa 80:77.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Panter sa 27 poena, na drugoj strani Dejan Davidovac je imao 15 poena. Ovo je šesti trofej ABA lige za Crvenu zvezde, koja se tako izjednačila sa Partizanom.