Napadački bezidejna Srbija nemoćna protiv Letonije

Letonija je u današnjem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u košarci savladala Srbiju sa 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21).

Letonija je stigla do svoje četvrte pobjede iz pet mečeva u grupi A, pošto je rezultatom 66:59 danas savladala Srbiju. Izabranici Svetislava Pešića su sada na omjeru od tri trijumfa i dva poraza, te se nalaze na drugom mjestu u grupi.

I jedni i drugi su meč otvorili dosta napadački loše, a domaćini su na prvu pauzu otišli sa +1 (13:12). Srbija je u drugoj dionici bila konkretnija, pa je nekon 20 minuta igre na semaforu stajalo 31:25 u njihovu korist.

Činilo se da će se bolji momentum gostiju nastaviti i tokom cijele treće četvrtine, međutim Letonija je pronašla ritam u napadu, dok su Orlovi u potpunosti podbacili.

Domaćini su stigli do preokreta, a potom su podizali prednost i mirno priveli susret kraju, te u konačnici slavili sa 66:59. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Arturs Kuruc sa 13, dok se na drugoj strani istakao Aleksa Avramović sa 16 poena.

U narednom kolu, Letonija će igrati protiv Slovačke u gostima, a Srbija na svom parketu dočekuje Belgiju.