Fudbaleri Napolija deklasirali su ekipu Fiorentine na domaćem terenu sa 6:0 u okviru 18. kola italijanske Serija A.

Domaći tim je stigao do vođstva već u petom minutu kada je Irving Lozano ubacio u petarac, a Andrea Petanja je vratio unazad ka Lorencu Insinjeu koji je zatresao mrežu Fiorentine za 1:0. Na deset minuta prije kraja prvog poluvremena rezultat je bio 1:0 i ništa nije slutilo da slijedi goleada Napolitanaca. Prvo je Petanja ubacio u šesnaestarac, a tu je Dijego Deme uklizao i udvostručio prednost na 2:0.

Dva minuta kasnije Insinje je ubacio ispred gola protivnika, gdje se najbolje snašao Lozano i povećao vođstvo domaćih na 3:0. Potpuni potop gostiju napravio je Pjotr Zelinski u 45. minutu kada je sa dvadeset metara matirao Bartolomeja Dragovskog za 4:0.

Prvu priliku u nastavku imao je Hose Kaljehon u 55. minutu kada je sa distance šutirao blizu stative. Insinje je došao u sjajnu priliku u 70. minutu kada je uputio udarac sa vrha šesnaesterca, među tim golman Fiorentine je bio na mjestu. Dva minuta kasnije sudija je svirao penal, a siguran izvođač za ogromnih 5:0 bio je Insinje. To nije bilo sve, pošto je konačnih 6:0 postavio Mateo Politano u 89. minutu predivnim golom sa distance.

U narednom kolu Napoli gostuje Veroni, a Fiorentina dočekuje Krotone.