Gatuzo Napoli

Fudbaleri Napolija savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Empolija sa 3:2 u okviru Kupa Italije.

Prva prilika za domaće već u sedmom minutu, a šansu je imao Hirving Lozano. Meksikanac je imao situaciju sa golmanom Empolija jedan na jedan, ipak nije baš najbolje šutirao i čuvar mreže Džakobo Furlan se bacio i skinuo loptu.

U 18. minutu pogodak za Napolija. Upravo je Lozano prošao i probio u kazneni prostor po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a sa 11 metara Đovani Di Lorenco glavom loptu smjestio u mrežu.

Šansa za domaći tim u 22. minutu. Stanislav Lobotka je primio dobru loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao je po sredini gola, a Furlan je upisao još jednu odbranu.

Empolijev Matoš je ispratio jednu dugu loptu sa strane, uputio je jedan udarac iz blizine, ali je fudbal prošao pored lijeve stative.

To je bila 28. minuta, a u nastavku do gola dolazi italijanski drugoligaš. U 34. minutu Nedim Bajrami je šutirao loptu sa desne strane šesnaesterca, i pogodio mrežu domaćih, Aleks Meret je samo ispratio pogledom.

Samo četiri minute kasnije novi gol i vođstvo za Napoli. Defanzivac Empolija Davide Zapela izgubio je loptu ispred sopstvenog šesnaesterca, ona dolazi do Hirvinga Lozana, ovaj 25-godišnjak je šutirao i sjajno pogodio mrežu gostiju.

Sa rezultatom 2:1 se otišlo na odmor, a na početku drugog poluvremena šansa za Napoli.

Elif Elmas je bio blizu postizanja gola, šutirao je iz blizine, ali pravo u golmana Empolija. U 54. minutu Andrea Petanja je poslije duela pao u šesnaestercu gostiju, sudija je samo odmahnuo rukom da se igra nastavi.

Nakon minut vremena Mateo Politano je imao ozbiljnu šansu na meču. Italijan je šutirao van kaznenog prostora, ipak je neko od požrtvovanih fudbalera Empolija izblokirao njegov pokušaj. Isti igrač je probao tri minute kasnije iz blizine, lopta koja je išla desno je ponovo izblokirana od strane igrača gostujuće ekipe.

U 69. minuti na semaforu je bilo 2:2, a pogodak za Empoli je ponovo postigao Bajrami. Aleksa Terzić je dodao loptu Nedimu Bajramiju, Švajcarac je šutirao sa dvadesetak metara i fudbal je od stative ušao u gol Aleksa Mereta.

U nastavku meča šansa za domaćina i Fabijana Ruiza. Španac je šutirao u 74. minutu sa ivice kaznenog prostora, Furlan je ponovo bio na visini zadatka i spasio svoj tim.

U 77. minutu rezultat je 3:2 za Napoli. Lopta se odbila do Andree Petanje koji je iz peterca loptu bez većih problema ubacio u mrežu za novo vođstvo njegove ekipe.

Fabian Ruiz je kasnije imao još jednu šansu, vezni fudbaler je u 84. minutu pogodio stativu šutem sa ivice šesnaesterca.

Do kraja je Samuele Rici imao priliku da izjednači rezultat šutem iz kaznenog prostora, ipak lopta koju je uputio ka golu Napolija je izblokirana.

Za četiri dana Napoli će u okviru Serije A dočekati Fiorentinu, dok će Empoli u Seriji B na domaćem terenu ugostiti Salernitanu.