Napoli se mučio bez Mertensa i Insinjea, Lacio siguran u derbiju (VIDEO)

Lacio je u okviru 13. kola Serije A u Rimu pobijedio Napoli rezultatom 2:0.

Odlično su “Orlovi” otvorili utakmicu, a od samog starta vidjelo se da će Nikola Maksimović i Kalidu Kulibali imati problema sa čuvanjem Ćire Imobilea koji je već u sedmoj minuti ušao u izlglednu priliku, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Dvije minute kasnije, Italijan je bio precizan i Lacio je poveo. Centrirao je Adam Marušić, srpski štoper Maksimović loše procijenio let lopte, a Imobile je iza njega odlično skočio i zatresao mrežu Davida Ospine.

Jedinu šansu vrijednu pomena u prvom poluvremenu u kojem su imali blagu terensku inicijativu, Napoli je imao u 18. minuti kada je Pepe Reina uspio odbraniti udarac Fabiana Ruiza i izbaci loptu u korner.

Poslije tačno deset minuta igre u drugom poluvremenu, Lacio je poveo sa 2:0. Imao je Napoli posjed lopte na svojoj polovini, pokušavali su graditi napad, no veliku grešku napravio je Mario Rui. Pogrešno dodavanje lijevog beka gostiju brzo su iskoristili domaći i nakon dodavanja Imobilea do Luisa Alberta, ovaj precizno pogađa mrežu i tjera Ospinu da drugi put vadi loptu iz svog gola.

Pokušavao je Napoli nakon drugog primljenog gola najviše putem centaršuteva, međutim mučili su se i tako da dođu do pozicije da upute udarac. Jedini put kada su na taj način zaprijetili Reini jeste u 77. minuti kada je Maksimović šutirao nakon kornera, ali je Španac lagano uhvatio tu loptu.

Osjetio se danas izostanak Drisa Mertensa i Lorensa Insinjea u igri Napolija koja nije bila na zadovoljavajućem nivou, a “Napolitanci” u sljedećem kolu igraju protiv Torina na svom terenu, dok Lacio gostuje Milanu na “San Siru“.