Sinoć je u NBA ligi odigrano 12 utakmica prvog kola najelitnijem košarkaškog takmičenja na svijetu, a ono je već sada donijelo neke zanimljive mečeve.

Boston Seltiksi su u neizvjesnoj završnici pobijedili Milivoki Bakse rezultatom 122:121 (31:34, 33:25, 37:25, 21:37).

Imali su Baksi blagu prednost od sredine prve četvrtine i u nekoliko navrata bili blizu i da stignu do dvocifrene razlike, kada je Kris Midlton doveo svoju ekipu na 48:39, međutim tada su Seltiksi napravili seriju 15:4 i poveli 54:52 najviše zahvaljujući raspoloženom Džejlenu Braunu.

Neizvjesno se igralo u drugom poluvremenu sve do pred kraj treće dionice kada su Seltiksi prvo stigli do plus 10, a potom sa osam poena Džejsona Tatuma u posljednjem minutu pred odlučujući četvrtinu stigli do prednosti 101:84.

Uspio je Janis Adetokunbo da vrati svoju ekipu brzo u meč i uz pomoć Bruka Lopeza četiri minute prije kraja izjednači 113:113. Sekund i pet stotinki stajalo je na semaforu kada je Tatum pri rezultatu 120:119 za Bakse pogodio šut za tri poena i doveo svoju ekipu u vođstvo 122:120. Tristan Tompson je potom napravio faul nad prošlogodišnjim najkorisnijim igračem lige koji je imao dva slobodna bacanja za produžetak, ali je on promašio drugo i Seltiksi su ostvarili trijumf.

Najefikasniji na meču bio je Adetokunbo sa 35 poena, 13 skokova i dvije asistencije, dok je u Seltiksima Braun ubacio 33 poena, dodao pet skokova i četiri asistencije.

Feniks Sansi savladali su Dalas Meverikse rezultatom 106:102 (23:22, 30:23, 24:26, 29:31).

Od samog starta Sansi su imali prednost protiv Maveriksa koja je u prvoj četvrtini išla i do osam razlike (23:15). Dalas je pred kraj sa pet vezanih poena Maksija Klebera uspio i da smanji i nakon prvih deset minuta na malu pauzu ode sa samo minus jedan (23:22). Početkom druge dionice stigli su i do prve prednosti (27:25), ali nije to dugo trajalo i Sansi su pred kraj poluvremena imali najveću prednost do tada (53:43), međutim Luka Dončić je uspio u posljednjem napadu smanjiti na 53:45.

Slovenački košarkaš je na pola treće dionice doveo Maverikse u novu prednost (62:61) i od tada je igralo koš za koš, sve do pred kraj trećeg kvartala kada Sansi ponovo se odvajaju (77:71). Na samom startu odlučujuće četvrtine Lengston Galovej pogodio je za prednost svoje ekipe deset razlike (81:71). Uspjeli su i poslije toga da se vrate košarkaši Dalasa i poenima Vilija Kolija Stajna izjednače četiri minute prije kraja (96:96), međutim mirna ruka Krisa Pola i Devina Bukera presudila je Maveriksima na otvaranju NBA lige.

Najefikasniji na meču bio je Luka Dončić sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je Devin Buker ubacio 22 poena, dodao pet skokova i tri asistencije u pobjedi svog tima.

Ostali rezultati NBA lige:

• Klivlend Kavalirsi – Šarlot Hornetsi 121:114 (24:23, 41:21, 28:36, 28:34).
  • Indijana Pejsersi – Nju Jork Niksi 121:107 (35:33, 26:33, 27:16, 33:25).
  • Orlando Medžik – Majami Hit 113:107 (27:29, 29:24, 23:30, 34:24).
  • Filadelfija Seventisiksersi – Vašington Vizardsi 113:107 (30:26, 28:33, 15:24, 40:25).
  • Toronto Reptorsi – Nju Orleans Pelikansi 99:113 (26:23, 31:27, 22:38, 20:25).
  • Čikago Bulsi – Atlanta Hoksi 104:124 (29:42, 30:41, 20:28, 25:13).
  • Memfis Grizlisi – San Antonio Sparsi 119:131 (33:30, 20:36, 25:33, 31:32).
  • Minesota Timbervulfsi – Detroit Pistonsi 111:101 (25:34, 31:23, 24:28, 31:16)