Košarkaši Sakramento Kingsa su u gostima savladali ekipu Oklahoma siti Tandera rezultatom 131:110, dok je Majami Hit dobio Čikago Bulse sa 112:99.

Kingsi su na taj način prekinuli niz od četiri uzastopna poraza, dok je Tanderima ova sedmi poraz u posljednjih devet utakmica i nikako da izađu iz te crne serije rezultata.

Što se same utakmice tiče, viđen je skoro u potpunosti izjednačen meč u prvih 30-ak minuta, a onda su Kingsi krajem trećeg kvartala prebacili u brzinu više i pred posljednjih 12 minuta otišli sa devet poena viška.

Posljednja četvrtina je bila još bolja za goste iz Sakramenta, a njihova prednost je do kraja meča konstantno rasla, da bi na kraju došla i na +21 (131:110).

Goste je do pobjede vodio Dieron Foks sa 29 postignutih poena i 10 asistencija, a imao je ispomoć u Treju Lajlsu koji je dodao 24, odnosno Harisonu Barnsu sa 23 poena.

Kod Tandera je briljirao Šaj Džildžes-Aleksander sa 37 poena i 10 asistencija, uz sedam skokova, ali nije imao adekvatnu pomoć od ostalih saigrača.

U redovima Oklahome je svoju šansu dobio i Andrej Pokuševski, koji je na parketu proveo nešto manje od 26 minuta i to iskoristio na solidan način. On je meč završio sa devet poena, osam skokova, pet asistencija, dvije blokade i isto toliko ukradenih, ali i izguljenih lopti.

Košarkaši Majamija su na svom terenu bili bolji od Čikaga rezultatom 112:99.

Tim sa Floride je tako došao do četvrte vezane pobjede, a predvodili su ih Tajler Hiro i Gejb Vinsent sa po 20 poena, dok su po 15 poena su u pobjedničkom timu zabilježili Bem Adebajo i Džimi Batler.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Zek Lavin sa 22 poena, dok su po 18 poena upisali Ajo Dosunmu i Demar Derozan, koji je tako prekinuo seriju od 10 uzastopnih mečeva sa 30 i više poena.

Ni crnogorski reprezentativac Nikola Vučević nije imao veče za pamćenje, pošto su ga protivnici uspjeli maksimalno zatvoriti i limitirati na svega 14 poena, sedam skokova i dvije asistencije.