Nebeski skok Kazemira načeo Granadu, Benzema u sudijskoj nadoknadi potvrdio trijumf Reala (VIDEO)

U okviru 15. kola Primere, Real Madrid je na svom terenu savladao Granadu sa 2:0.

Prvi su zaprijetili gosti, i to već na samom startu. Antonio Puertas se našao u dobroj poziciji unutar protivničkog šesnaesterca, međutim šutirao je visoko preko gola. Uvod je bio intenzivan, a Real je mogao vođstva u trećem minutu. Karim Benzema se oslobodio čuvara, te iz kaznenog prostora dobro šutirao, ali Rui Silva je još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Madriđani su preuzeli posjed lopte, no nisu uspjeli kreirati dovoljno dobru priliku za pogodak. U 15. minutu, Toni Kros je pokušao iz velike udaljenosti, no bio je za nijansu neprecizan. U nastavku poluvremena, tok igre se nije mnogo mijenjao, “Kraljevski klub” je imao inicijativu, ali nije bilo golova i na veliki odmor se otišlo sa 0:0.

Meč ni u nastavku nije donio prevelike promjene. U 54. minutu, Marko Asensio je sa desetak metara pogodio stativu, a Silva je demonstrirao brze reflekse dva minuta kasnije. Prvo je zaustavio pokušaj Krosa, a zatim i Federika Valverdea nakon odbijene lopte.

Ipak, nedugo zatim, izabranici Zinedina Zidana su uspjeli stići do vođstva. Nakon akcije po lijevoj strani, Asensio je odlično centrirao u šesnaesterac, a Kazemiro je sjajno skočio i glavom savladao protivničkog čuvara mreže.

Nakon primljenog pogotka, Granada je zaigrala nešto bolje, a priliku za izjednačenje su imali već u 58. minutu, ali Tibo Kurtoa je zaustavio pokušaj Puertasa. Gosti su u nekim momentima imali blagu inicijativu, a opasno je moglo biti u 77. minutu kada su tražili jedanaesterac, no sudija je nakon konsultacija sa VAR sobom donio odluku da se igra nastavi.

Madriđani su pokušavali privesti meč kraju, a to nisu uspjeli sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada je Benzema uz malo sreće sa vrha šesnaesterca uspio pogoditi za 2:0 i to je ostao konačan ishod.

U narednom kolu, Real će gostovati protiv Elčea, a Granada na svom terenu dočekuje Valensiju.