Nejmar se poigravao sa Urugvajem, Argentina produžila niz od 25 utakmica bez poraza

Sinoć je odigrano pet utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Južne Amerike, a pobjede su upisali Brazil, Argentina, Čile i Bolivija, dok su Kolumbija i Ekvador remizirali.

Brazil se na pravi način vratio u pobjednički kolosijek nakon remija protiv Kolumbije i to ubjedljivim trijumfom protiv Urugvaja rezultatom 4:1. Briljirao je na toj utakmici Nejmar sa golom i dvije asistencije.

Krenuo je fudbaler Pari Sen Žermena već u desetoj minuti kada je doveo Brazil u prednost, da bi osam minuta kasnije Rapinja poveća na 2:0.

Rapinja je početkom drugog poluvremena na asistenciju Nejmara postigao treći gol, dok je drugu asistenciju Nejmar zabilježo u finišu prema Gabrijelu Barbosi. U međuvremenu, Luis Suarez je postigao pogodak za Urugvaj, ali samo počasni.

Argentina je imala dosta sreće protiv Perua i upisala je nova tri boda, minimalnim rezultatom 1:0 i tako nastavila niz od 25 utakmica bez poraza.

Argentinci su u prednost i jedini gol na meču došli u finišu prvog poluvremena kada je pogodio Lautaro Martinez, ali je Peru u drugom dijelu lako mogao do izjednačenja, pošto je jedanaesterac propustio Jošimar Jotun.