Borac je izgubio u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona od Kluža na stadionu “Konstantin Radulesku” u Rumuniji rezultatom 3:1.

Iako je Borac u uvodnim minutama dobro stajao na terenu, prva opasnost ispred gola Banjalučana rezultovala je vođstvom Kluža. U desetoj minuti Đorđe Milojević je povukao u svom kaznenom prostoru Bilela Omranija, a holandski sudija Johem Kamfais pokazao na najstrožiju kaznu. Loptu je “na kreč” namjestio Ciprian Deah i pogodio stativu, ali na nesreću crveno-plavih lopta se odbila do Omranija koji ju je proslijedio u mrežu.

U 25. minuti Rumuni su stigli i do drugog gola. Konstantin Paun je prošao po desnoj strani i uposlio Omranija, a ovaj završnim pasom asistirao Deahu, koji je vrlo lako završio odličnu akciju domaćih.

Imali su domaći u seriji od nekoliko minuta tri velike prilike da rano dođu do 3:0, međutim tada je u nekoliko navrata sreća pogledala bosanskohercegovačkog šampiona i na semaforu je ostalo dva gola razlike.

Nakon nekoliko promašenih šansi Kluža, Borac je uspio kazniti Rumune za to i u prvoj minuti nadoknade smanjiti rezultat. Aleksandar Vojnović je pronašao Almedina Ziljkića na desnoj strani, a ovaj centaršutom uposlio Panajotisa Moraitisa koji je zatresao mrežu Kluža.

Dobro je Borac otvorio drugo poluvrijeme i u prvim minutama imao kontrolu, međutim nakon 15 minuta igre u drugom dijelu, trenutak nepažnje koštao je Banjalučane primljenog trećeg gola.

Deah je na isteku 60-e minute poslao loptu iza leđa odbrane, a Runar Sigurjonson bez mnogo razmišljanja šutirao i matirao nemoćnog Nikolu Lakića.

U nastavku meča je u igru ušao Marko Jovanović i stabilizovao odbranu Borca, koji je uprkos pritisku Rumuna uspio odoliti napadima Kluža, te sačuvati koliko-toliko aktivan rezultat pred revanš.

Mogao je Borac dvije minute prije kraja da “iz ničega” stigne do drugog gola, ali je nakon asistencije Gorana Zakarića, kapiten Stojan Vranješ propustio da matirao Giedriusa Arlauskisa, te je na semaforu ostalo 3:1.

Dešavanja sa ovog meča iz minuta u minut možete pročitati na ovom linku.

Revanš susret zakazan je za sedam dana u Banjaluci, a pobjednik će igrati u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv pobjednika duela Fola Eš-Gibraltar, dok će gubitnik svoj evropski put nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija.