Nemilosrdno Sarajevo sa igračem manje ponizilo Posušje

Sarajevo je na “Koševu” u okviru 23. kola Premijer lige BiH savladalo Posušje sa čak 6:0.

Bordo tim je stigao do svog 35. boda te je i dalje četvrti na tabeli, dok su njihovi današnji protivnici deseti sa 20.

Domaćini su bolje otvorili meč i već u trećem minutu su mogli do vođstva, međutim Dal Varešanović nije iskoristio odličnu priliku. Isti igrač je u 21. minutu pogodio stativu, međutim tri minuta kasnije je na asistenciju Dražena Bagarića uspio savladati Dinka Horkaša za 1:0.

U 27. minutu, Amer Dupovac je napravio grub prekršaj nad Anesom Mašićom i glavni arbitar mu je pokazao direktan crveni karton. Činilo se da će gosti možda zaigrati bolje sa igračem više, no desilo se upravo suprotno.

Varešanović je samo 120 sekundi kasnije po drugi put savladao Horkaša za 2:0, a Anel Hebibović je u 35. minutu pogodio za 3:0, koliko je stajalo na semaforu na kraju prvog poluvremena.

Varešanović
FK Olimpik Sarajevo

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše promjena. Darko Lazić je u 52. minutu povisio na 4:0 i bilo je jasno da je Posušje u potpunom nokdaunu.

Hamza Čataković je u 67. minutu bio precizan za 5:0, a konačan rezultat, 6:0 u korist izabranika Aleksandra Vasoskog, postavio je Asmir Suljić u 75. minutu.

U narednom kolu, Sarajevo će igrati protiv Leotara u Trebinju, a Posušje će priliku da se iskupi za današnji poraz imati na svom terenu protiv Željezničara.