Fudbaleri danskog nacionalnog tima nisu imali milosti prema reprezentativcima Moldavije u okviru drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te su upisali visoku pobjedu rezultatom 8:0.

19 minuta je bilo potrebno Dancima da danas dođu do prednosti protiv Moldavije. Andreas Skov Olsen je ubacio loptu iz prekida, a Katalin Karp je nespretno u trku oborio Joakima Andersena, nakon čega je sudija pokazao na penal kojeg je sigurno realizovao Kasper Dolberg.

Samo tri minute je bilo potrebno Dancima da uvećaju svoju prednost, a nju je nakon asistenije Skov Olsena donio Mikel Damsgard

Kombinacija dva fudbalera bila je dovoljna i za novo povećanje rezultatske razlike u 29. minuti kada je na semaforu pisalo 3:0.

Deset minuta prije kraja riješeno je pitanje pobjednika, kada je pravu malu minijaturu napravio Jens Štriger Larsen nakon asistencije Nikolaja Bojlesena

A konačan rezultat prvog dijela, četiri minute poslije postavio je Matijas Jensen koji je iskoristio nesigurnost odbrane gostujućeg tima.

Da bi do povratka u golgetersku formu mogao doći preko dresa reprezentacije Dolberg je pokazao u trećoj minuti nastavka utakmice, kada je glavom pogodio na asistenciju Damsgarda.

Konačni rezultat utakmice postavljen je u posljednjih deset minuta uktamice. Prvo je nakon brzog prebacivanja lopte s lijeve na desnu stranu terena lijepu akciju prizemnim udarcem završio Robert Skov poslije asistencije Damsgarda. A posljednji gol na utakmici djelo je rezerviste Markusa Ingvarcena koji je postavio konačnih 8:0.

Danska je potvrdila prvo mjesto u grupi i time najavila da će se nju u okviru grupe F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru najviše pitati. Moldavija je petoplasirana ekipa u grupi s jednim osvojenim bodom.