Nestvaran preokret: Partizan doktorskom odbranom i ubitačnim napadom srušio Milano

Košarkaši Partizana su u 13. kolu Evrolige na svom parketu nakon velikog preokreta savladali Milano rezultatom 82:69.

Partizan je tako stigao do sedme pobjede iz 13 odigranih mečeva, dok je za Milano ovo bio deveti poraz u najelitnijem evropskom košarkaškom takmičenju.

Od samog početka meča, Milano je bio tim koji je kontrolisao meč, dok je Partizan bio taj koji je jurio zaostatak. Poslije prve četvrtine izabranici Etorea Mesine vodili su sa 25:20, dok su nakon drugog poluvremena zadržali +5 (44:39).

Kako je odmicala treća četvrtina, tako je Milano ubacio u brzinu više i sredinom dionice su otišli na ogromnih +15 (60:45). Ali, igrači koje sa klupe vodi Željko Obradović u tom trenutku su zaigrali nestvarnu košarku.

Milano do kraja treće četvrtine nije prosto imao rješenja u napadu, uslijed fenomenalne odbrane crno-bijelih, dok su još bolje odigrali u napadu, pa se prednost pred posljednjih 10 minuta u potpunosti istopila.

“Arena” je u tim trenucima eksplodirala, a serija od 13:0 sa kraja treće dionice, gdje su crno-bijeli prišli na samo poen zaostatka, prelila se i u posljednju dionicu. Partizan je tada ponovo napravio nestvarnu seriju od 15:0 te su otišli na +12 (79:64).

Od prve serije crno-bijelih do tada, Milano je dao svega četiri poena. S druge strane, Partizan je u tom intervalu postigao čak 27 poena, što dovoljno pokazuje kakvu odbranu su crno-bijeli odigrali, ali i koliko su bili raspoloženi u napadu. To je bilo dovoljno da u potpunosti slome otpor Milana te na kraju stignu do ogromne pobjede.

Najefikasniji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 19 poena, Bruno Kaboklo je dodao 16, a Zek Ledej 15 poena. Sa druge strane se istakao Ševon Šilds sa 19 poena te Maodo Lo sa 12 poena.

Partizan će u narednom kolu gostovati Žalgirisu, dok će Milano na megdan Barseloni.