Fudbaleri Rome i Atalante odigrali su neriješeno 1:1 u okviru 32. kola italijanske Serije A.

Gostujući fudbaleri koji su u borbi za mjesta koja vode u Ligu šampiona dobro su otvorili ovu utakmicu i bili su konkretniji. Devet minuta trebalo je gostima da naprave veliku šansu u kojoj se našao Ruslan Malinovski koji je u situaciji jedan na jedna dobro šutirao u okvir gola, ali mu je golman Pau Lopez sjajno odbranio ovaj udarac.

U 26. minuti loptu koju je na stranu poslao Duvan Zapata do Robina Gosensa koji je prekrasno centrirao u šesnaesterac, a Malinovski naletio i pogodio za vođstvo gostiju u ovoj utakmici.

Pred kraj prvog poluvremena Malinovski se sjajno namjestio i uputio udarac sa ruba šesnaesterca, međutim lopta je otišla preko gola i rezultat je ostao nepromijenjen, tako da se na odmor otišlo pri vođstvu Atalante 1:0.

Drugo poluvrijeme domaći su shvatili dosta ozbiljnije i djelovalo je kao da su se razbudili, dok je Atalanta nastavila sa svojom prepoznatljivom igrom koja ju krasi već par sezona. Nakon 20 minuta u nastavku u sjajnoj prilici da udvostruči prednost našao se Luis Muriel koji je na sreću Rome uspio da upropasti priliku u kojoj je teže bilo promašiti nego postići pogodak.

Samo tri minuta nakon ovog velikog promašaja nespretno je startao Gosens koji je nagazio Žordana Veretuta i nakon provjere sa VAR sobom glavni arbitar ovog meča odlučio je da mu pokaže drugi žuti i crveni karton.

U 75. minuti Brajan Kristante je poslao pravu bombu sa 30-ak metara i savladao golmana Pjerluiđija Golinija i dobio izjednačenje svom timu.

Nakon ovog pogotka odvažili su se fudbaleri Rome da napadnu još jače i već nakon šest minuta bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko šutirao je ka golu, međutim ovog puta Golini je ostao nesavladan. Nastavljali su se napadi domaćih, ali sve što su uspjeli da do kraja utakmice urade bilo je da izjednače broj igrača na terenu, jer je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Brazilac Ibanjez zaradio drugi žuti karton nakon čega je isključen.

Ovaj remi ne pomaže ni jednoj ni drugoj ekipi imajući u vidu da je ekipa Rome tražila eventualnom pobjedom priključak u borbi za Evropu, dok su gosti pokušali da sačuvaju već željeno mjesto na tabeli.

Narednu utakmicu Roma igra protiv Kaljarija u gostima, dok Atalanta dočekuje izabranike Siniše Mihajlovića ekipu Bolonje.