Košarkaši Bruklin Netsa savladali su ekipu Milvoki Baksa sa 115:107 (30:32, 33:29, 35:23, 17:23) u prvom meču serije, koji je obilježila povreda Džejmsa Hardena.

Na samom startu utakmice nakon jednog prodora Harden se požalio na povredu zadnje lože i poslije manje od minuta morao je napustiti igru. To je malo poremetilo njegove saigrače i Baksi su napravili seriju za vođstvo od 20:11. Ipak Kajri Iriving i Kevin Durent su preuzeli odgovornost u svoje ruke i smanjili su zaostatak na 22:21, no Milvoki je odgovorio i ponovo otišao na 27:21. Pred sami kraj prve četvrtine Bruklin je izjednačio na 30:30, no Baksi su imali prednost na isteku prvih 12 minuta od 32:30.

Kratko su Netsi poveli trojkom Džo Herisa za 33:32, ali onda Milvoki opet preuzima vođstvo i vodi sa 36:33. To se održavali do rezultata 42:39, tada je domaći tim preokrenuo na 47:42, a onda su novom serijom otišli na +11 (59:48). Sam kraj prvog poluvremena Janis Adetokunbo je predvodio svoj tim i uspjeli su da priđu na -2 (63:61).

Bruklin je na početku treće četvrtine poveo sa 70:63, pa su Baksi prišli na 72:69. Serijom poena Netsi su se vratili dvocifrenu razliku (83:73), pa je Milvoki prišao na 86:80, no sami kraj tog perioda je pripao domaćem sastavu koji odlazi na +16 (98:82).

Uspješno su održavali tu dvocifrenu razliku i dopuštavali su rivalu da smanji samo na -10 (103:93), a nakon toga su povećali prednost na 109:93, pa kasnije i na 115:96. Baksi su do kraja utakmice uspjeli samo da ublaže poraz i postave konačana rezultat od 115:107.

Najefikasniji na meču bio je Janis Adetokunbo sa 34 poena i 11 skokova, na drugoj strani Kevin Durent je imao 29 poena i deset skokova, a Kajri Irving 25 poena.