Nevjerovatna Tijana Bošković vodila Srbiju do finala Evropskog prvenstva

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva nakon što je danas u polufinalu nadigrala Tursku sa 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13).

Turska je bolje otvorila utakmicu prije svega zahvaljujući raspoloženoj Ebrar Karakurt. U jednom trenutku Turkinje su stigle do 13:8, ali je onda uslijedila fenomenalna serija srpskih odbojkašica od 5:0 te je prvi set ušao u izuzetno uzbudljivu završnicu.

Srbiju je kao i u mnogo slučajeva dosad vodila briljantna Tijana Bošković, a takođe je odlična bila i Milena Rašić koja je bila sjajna i u fazi napada i odbrane.

Turska je vodila 24:22, ali je Karakurt ispucala u aut prvu set loptu. Igra Srbije u završnici se bazirala isključivo na Tijani Bošković, koja je tukla iz svih raspoloživih oružja, ali ipak nije mogla sama, te je Turska nakon velike borbe osvojila prvi dio igre sa 34:32.

srbija

Srbija je silovito krenula u drugom setu i stigla do uvodnih 4:0, ali su se Turkinje ubrzo vratile u meč pa se igralo poen za poen. Nova serija Srbije dogodila se kada su izabranice Zorana Terzića stigle do 16:12 zahvaljujući prije svih Tijani Bošković.

Ipak, tada četiri uzastopna poena osvojila je Turska te se ušlo u još jednu neizvjesnu završnicu u kojoj se sva igra Srbije još jednom oslanjala na najbolju odbojkašicu svijeta Tijanu Bošković. U presudnim momentima stizala je pomoć Milene Rašić, ali i mlade Katarine Lazović, pa je nakon prave drame srpski tim stigao do izjednačenja u setovima.

tijana

Velika borba nastavila se i u trećem setu. Nijedna ekipa do polovine seta nije uspjela da napravi značajniju prednost pa se uglavnom igralo poen za poen. Srpkinje su na terenu stajale fenomenalno, preko individualnog kvaliteta Tijane Bošković osvojeno je nekoliko odlučujućih poena, a odlične partije prikazale su i Rašićeva, Lazovićeva te Bojana Milenković koje su timskim duhom održavale sjajnu koheziju srpskog tima.

Terzić je pred kraj seta priliku dao i Sari Carić, a maestralan blok Milene Rašić donio je Srbiji treći set sa 25:23.

U četvrtom setu srpska reprezentacija je igrala vanserijsku odbojku. Uz Tijanu Bošković, koja je uništavala moral Turkinja, konce igre sada je kontrolisala i fantastična Mina Popović koja se nalazila na svakom dijelu terena gdje je to bilo potrebno.

Poeni Srbije su se redali kao na traci, ošamućene Turkinje nisu mogle da se oporave te je četvrti set Srbija osvojila sa ubjedljivih 25:13.

Tijana Bošković je meč završila sa nevjerovatnih 37 poena, a dvocifrene su bile i Katarina Lazović i Milena Rašić. Kod Turkinja je najbolja bila Ebrar Karakurt sa 23 poena.

U finalu će Srbija igrati protiv pobjednika meča u kom se sastaju Italija i Holandija.