Ni 43 Jokićeva poena nisu dovoljna za pobjedu Nagetsa protiv Seltiksa

Košarkaši Boston Seltiksa savladali su ekipu Denver Nagetsa sa 112:99, dok su Los Anđeles Lejkersi bili bolji od Minesota Timbervulvsa sa 112:104.

Nagetsi su bolje otvorili meč i poveli su sa 11:5, ali im to vođstvo nije dugo trajalo pošto su Seltiksi preokrenuli na 14:13. Konstantno je tim iz Bostona održavao prednost, a vođstvo Denvera od 26:25 je bilo njihovo posljednje na utakmici. Prva četvrtina je završena sa prednošću Seltiksa od 30:26.

Početkom narednog perioda brzo je razlika postala dvocifrena (38:28), a nije dugo trebalo ni za +15 (48:33). Zaigrali su tada Nagetsi nešto bolje i počeli su smanjivati prednost rivala, te su pred sam odlazak na odmor prišli na -2 (54:52). Vratili su Seltiksi na startu drugog poluvremena na +8 (62:54) i nakon toga se igralo koš za koš, da bi Denver serijom 6:2 izjednačio na 71:71. No od tog trenutka do kraja četvrtine Boston pravi seriju 15:4 i praktično riješava pitane pobjednika (86:75).

U posljednjih 12 minuta razlike je samo rasla, Nagetsi nisu uspjeli da je smanje na jednocifrenu, te je sve završilo rezultatom 112:99.

Najefikasniji na meču bio je Nikola Jokić sa 43 poena, Džamal Marej je imao 25 poena, a kod pobjednika Džejlen Braun je imao 27 poena, a Džejson Tejtum 21 poen.

Ostali rezultati:

• Memfis Grizlisi – Nju Orleans Pelikansi 113:144 (Dža Morant 28p – Zajon Vilijamson 31p)
  • Milvoki Baksi – Toronto Reptorsi 113:124 (Janis Adetokunbo 34p, 10sk – Fred Vanvlit 33p)
  • Minesota Timbervulvsi – Los Anđeles Lejkersi 104:112 (Entoni Edvards 28p – Lebron Džejms 30p, 13sk)
  • Oklahoma Siti Tander – Portland Trejlblejzersi 104:115 (Luguenc Dort 23p – Demijan Lilard 31p, 10as)
  • Finiks Sansi – Bruklin Netsi 124:128 (Kris Pol 29p – Džejms Harden 38p, 11as)