Srpski teniser Novak Đoković pobijedio je u finalu Rolan Garosa Stefanosa Cicipasa nakon pet setova rezultatom 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Spasio je Đoković set loptu u prvom setu pri rezultatu 5:4 na svoj servis, ali potom nije iskoristio jednu u taj-brejku, što je kaznio Cicipas i došao do vođstva 1:0. Na krilima prvog seta, a Novak kao bezvoljan je djelovao u drugom, Cicipas je pogađao sve što je naumio i sa sigurnih 6:2 došao do velikih 2:0 u setovima.

Vjerovao je grčki teniser, a i mnogi navijači da će Cicipas uspjeti zaustaviti Novaka Đokovića u finalu Rolan Garosa. Nije vjerovao Đoković u to, pa je u trećem setu počeo pokazivati emocije. Jedan brejk tada je bio dovoljan za 6:3, a potpuna dominacija u četvrtomm setu srpskog tenisera, odvela je ovaj meč u odlučujući peti set.

Propustio je Đoković brejk priliku u prvom gemu, ali nije u trećem kada je stigao do 2:1 i na redu je bio njegov servis. Od tada, Novak je vrlo sigurno osvajao svoje servis gemove i na kraju trijumfovao rezultatom 6:4.

Dešavanja iz gema u gem možete pročitati ovdje.

Novaku Đokoviću je ovo druga titula na Rolan Garosu i 19-ti osvojen grend slem, čime je prišao na samo jedan od Rafaela Nadala i Rodžera Federera.