Fudbaleri Partizana savladali su danas na svom terenu ekipu Čukaričkog rezultatom 1:0 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Ovo je bio 47. međusobni susret Partizana i Čukaričkog u istoriji. Čak 33 pobjede kluba sa Topčiderskog brda, uz sedam remija, dok su “bijelo-crni” slavili u šest susreta.

Odmah poslije 15 sekundi meča velika šansa za goste. Bivši fudbaler Partizana Danilo Pantić kreirao je šansu, odbrana “crno-bijelih” je sa gol linije izbacila loptu, a nakon toga Čukarički je šutirao još dva puta iz odbitka, ali domaći su se dobro odbranili. Igrao se 16. minut kada su igrači Čukaričkog zamalo sami sebi dali gol. Pantić je vratio loptu ka svom golmanu Đorđu Petroviću, ali neprecizno daleko od njega, i mladi čuvar mreže je uspio da skrene u korner u posljednjem trenutku.

Poslije nešto manje od deset minuta Partizan je imao i najbolju šansu za meču. Maki Banjak se našao u petercu pred golom Čukaričkog, šutirao u padu i pogodio golmana gostiju. U 37. minutu šansa za Čukarički, mladi Dimitrije Kremenović šutirao je lijevo iskosa u šesnaestercu, ali lopta je završila u spoljnom dijelu mreže gola Vladimira Stojkovića.

Nikola, Nikola Štulić donio bitnu pobjedu Partizanu protiv Čukaričkog u finišu meča

Poslije prvih 45 minuta rezultat 0:0. Partizan je imao inicijativu i napadao, dok su se gosti branili dobro, ali par puta su znali i da zaprijete.

Minuta je 49. i najbolja prilika za goste. Lopta je preskočila Svetozara Markovića, došla je do Veljka Birmančevića koji je išao sam na Stojkovića, šutirao, ali je iskusni golman njegov pokušaj odbranio. I u 63. minutu dobru je šansu imao Čukarički. Vladimir Stojković se poigravao s loptom, te loše dodao ka Aleksandru Lutovcu. Loptu je presjekao Birmančević, ali je on nekako zapeo kada je ušao u kazneni prostor, izgubio korak i odbrana Partizana je uspjela da otkloni opasnost.

U 86. minuti domaći su došli do gola. Miloš Jojić i Sejduba Suma su kombinovali, Gvinejac je dodao u peterac Čukaričkog ka mladom Nikola Štuliću koji pogađa mrežu bez problema i svoj prvi pogodak u seniorskoj konkurenciji.

Arbitar susreta Lazar Lukić produžio je još tri minuta meč. Partizan je do kraja vršio pritisak na odbranu gostiju, ali nije bilo promjene rezultata. Ovo je peti vezani trijumf “crno-bijelih” i ukupno 12 pobjeda u ovoj sezoni.

U narednom kolu Partizan će se u gostima sastati kod Voždovca, dok će Čukarički na domaćem terenu dočekati Javor.