Večeras su odigrane tri utakmice grupe J u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru. Njemačka je savladala reprezentaciju Islanda sa 3:0, Rumunija je bila bolja od Sjeverne Makedonije rezultatom 2:0, a Jermenija je u finišu pobijedila Lihtenštajn minimalnim rezultatom 1:0.

Fudbaleri Njemačke su od samog početka utakmice pokazali kvalitet i već u trećoj minuti došli su do vođstva. Serž Gnabri poslao je povratni pas do Leona Gorecke koji je šutirao u donji desni ugao i tako savladao golmana gostiju Hanesa Haldorsona.

Četiri minuta kasnije Liroj Sane je pobjegao po lijevoj strani i sjajnom asistencijom uposlio je Kaija Haverca koji je bez problema pogodio za duplu prednost domaćih fudbalera.

Mogla je prednost za reprezentaciju Njemačke da bude i veća, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 2:0.

U drugom poluvremenu silka na terenu je bila ista. U 56. minuti Ilkaj Gundogan je primio dobar pas i šutirao je sa vrha šesnaesterca precizno u donji lijevi ugao i tako savladao golmana za 3:0 na ovom meču.

U ostatku utakmice viđena je sjajna kontrola utakmice fudbalera Njemačke kroz posjed lopte. U 71. minuti Gnabri bio je u prilici povećati rezultat na semaforu, međutim pogodio je stativu. Konačan rezultat bio je 3:0.

U utakmici između Rumunije i Sjeverne Makedonije viđena je neizvjesnost do samog kraja utakmice. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim fudbalerima koji su u 28. minuti na asistenciju Vlada Kirikeša koji je uposlio Florina Tanasea došli do pogotka i rezultatom 1:0 otišlo se na pauzu.

U drugom poluvremenu viđeno je čak četiri podotka. Domaći su udvostručili prednost nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu. Valentin Mihaila je povukao loptu i sa jedno 25 metara opalio pravu “bombu” u desni ugao gola. Golman je bio nemoćan kod ovog podotka.

Na kraju utakmice fudbaleri Sjeverne Makedonije su se pobrinuli za pravu dramu. Prvo u 80. minuti gosti su smanjili na 2:1 golom koji je glavom postigao Arijan Ademi.

Samo minut nakon ovog gola gosti su došli i do izjednačenja. Nakon dobrog kontra napada u situaciji jedan na jedan našao se Aleksandar Trajkovski koji je mirno savladao golmana domaćih.

Reprezentativci Rumunije nisu klonuli poslije ovog povratka gostiju nego su pokazali pravi karakter i golom u 86. minuti Janisa Hagija došli su do veoma važne pobjede na startu ovog ciklusa kvalifikacija.

U trećoj utakmici u ovoj grupi sastale su se Lihtenštajn i Jermenija. Gosti su tokom cijelog duela bili bolji što govori i statistika da domaći nisu uputili nijedan udarac prema golu Jermenije. Odlučujući gol postignut je u 83. minuti kada je nespretno Noa Fromelt poslao loptu u svoju mrežu.

U narednom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi J Rumunija će ugostiti Njemačku, Sjeverna Makedonija dočekuje ekipu Lihtenštajna, dok Jermenija igra protiv reprezentacije Islanda.