Njemačka slomila jak otpor Austrije i došla do druge pobjede na Evropskom prvenstvu

Rukometaši Njemačke pobijedili su selekciju Austrije rezultatom 34:29 (15:16) u okviru drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj. Najefikasniji na meču bili su Timo Kastening i Sebastijan Frimel sa po devet pogodaka.

Austrija je bolje ušla u meč i stekla uvodnu prednost 3:0, da bi u nastavku došlo do buđenja Nijemaca koji su došli čak i do vođstva, da bi se na poluvrijeme otišlo sa jednim golom razlike za Austriju.

Njemačka je uspjela na startu da dođe do dva gola razlike, ali se onda ponovo igralo gol za gol sve do posljednjih deset minuta utakmice kada su Nijemci slomili otpor Austrijanaca i došli do druge pobjede na ovogodišnjem Euru.

Po devet golova na meču postigli su Timo Kastening i Sebastijan Frimel.

Austrija je imala prednost od tri gola razlike na samom startu meča (3:0). Nijemci su uspjeli da se vrate u rezultat, pa čak i da povedu u 11. minuti kada je gol postigao Timo Kastening.

U narednim minutama igralo se gol za gol, a na kraj prvog dijela Austrija je otišla sa golom prednosti koji je postigao Sebastijan Frimel (16:15).

U nastavku utakmice vidjeli smo pravu “rezultatsku klackalicu”, a na jednoj strani dominirao je Kastening, dok je kod Austrije golove postizao pretežno Frimel.

Na posljednjih deset minuta izabranici Alfreda Gislasona uspjeli su da slome otpor Austrije i da dođu na komotnih pet razlike, a na kraju meč je završio rezultatom 34:29.

Posljednju utakmicu u grupi Njemačka će igrati protiv Poljske, dok će Austrija na megdan Bjelorusiji.

NJEMAČKA – AUSTRIJA

Njemačka: Volf (bez odbrane), Klimpke (14 odbrana), Vinček, Hejman 5, Zerbe, Koster, M’ Benge, Veber, Hefner, Firnhaber, Šiler, Kin, Mertens, Ernst, Štajnert 5, Kastening 9, Klimpke, Vicke

Austrija: Doknić (deset odbrana), Hausle (bez odbrane), Herman 1, Božović 3, Veber 4, Poš 2, Frimel, Diker, Martinović, Herburger, Cajner, Živković, Ranftl, Dambok, Bilik 7, Vagner 3.