Kostarika mora da bude srećna: Njemačka uz silne napade za sada vodi sa samo golom prednosti

Njemačka je tokom prvog poluvremena apsolutno dominirala nad Kostarikom, ali “Panceri” uprkos tome vode sa samo minimalnom prednošću od 1:0.

Odmah se vidjelo da će Njemačka dominirati tokom susreta, a na naplatu je dobra igra Nijemaca došla već u desetom minutu kada je David Raum odličnim centaršutem pronašao Serža Gnabrija, a ovaj glavom savladao Kejlora Navasa.

Ofanziva Njemačke se nastavila te je u 14. minutu umalo Leon Gorecka povećao prednost kada je njegov šut glavom panterskim refleksima zaustavio Navas.

“Panceri” su neumoljivo napadali Kostariku, stvarali su šanse preko Gnabrija i Džamala Musijale, te su promašaji Nijemaca mogli biti kažnjeni kada je u 43. minutu Kejšer Fuler iz ničega to jest greške Antonija Rudigera došao u priliku pa iz poluvolea snažno šutirao, ali je Manuel Nojer odlično odbranio ovaj udarac za konačnih 1:0 u prvom poluvremenu.