U okviru 17. kola engleske Premijer lige meč su odigrali Njukasl i Lester. Cijelim tokom dvoboja gosti su diktirali tempo, te na kraju zasluženo slavili rezultatom 2:1.

Prvi dio igre ova dva rivala se ne može okarakterisati kao zanimljiv ili uvjerljiv od strane timova. Obje ekipe su igrale na sigurno i pokušavale sačekati svoju priliku iz potencijalnih kontri ili nekih polušansi koje su se brzo stvarale, ali su još brže nestajale.

Kod gostiju je opet najzapaženiji bio veteran i ujedno najopasniji igrač, Džejmi Vardi. Iskusni golgeter “Lisica” na sve je načine pokušavao da prevari odbranu domaćeg tima, ali mu to nije pošlo za nogom. Poslije prvih 45 minuta, rezultat je bio 0:0.

Svega deset minuta u nastavku bilo je dovoljno gostima da dođu u prednost. Poslije oduzete lopte u odbrani, navala “Lisica” je brzo odradila kontru prema golu “Svraka”. Sjajno je glavnu ulogu u akciji odigrao Vardi, koji je na nekih 11 metara od gola pronašao Džejmsa Medisona koji je završio akciju odličnim šutem, a Karl Darlou je bio savladan. Rezultat je tada bio 1:0 za Lester.

Bilo je jasno da gosti polako, ali sigurno uspostavljaju kontrolu nad cijelim tokom meča. To se najbolje vidjelo u 71. minutu kada se Juri Tilemans upisao u listu strijelaca fantastičnim šutem. Mladi Belgijanac je pocijepao mrežu “Svraka” udarcem sa nekih 17 metara. U tim trenucima bilo je 2:0 za Lester.

Na jedno ubacivanje u šesnaesterac Lestera, odigrao se pravi mali karambol, a u tom haosu se najbolje snašao Endi Kerol koji tek što je ušao u igru. Igrao se 82. minut, a visoki napadač domaćih je na prvu šutirao jednu odbijenu loptu i poslao je u nebranjeni dio gola. Rezultat je smanjen i Njukasl se ponadao bou, tada je bilo 2:1 za Lester.

Ispostavilo se da domaći nisu imali snage da dođu bar do jednog boda. “Plavi” gosti su ostali hladne glave i mirno meč priveli finišu. Na kraju je bilo 2:1 za Lester.

Njukasl u idućem kolu gostuje ekipi Šefilda i tu su tri boda glavna misija, a Lester će na svom stadionu dočekati neugodni Sautempton.