Totenhem napadao i promašivao, da bi u samom finišu meča prosuo prednost i sva tri boda. Njukasl može biti srećan što kući odlazi kući sa bodom iz utakmice 3. kola Premijer lige gdje nisu pokazali aposlutno ništa, a izvukli su remi (1:1).

Četa Žoze Murinja pokazala je od samog početka da želi pobjedu više od gostujuće ekipe. Već u 3. minutu Đovani Lo Selso sjajno je izveo slobodan udarac, ali između njega i gola stajao je golman Njukasla, Karl Darlou. Ta prilika je dala krila Totenhemu koji je nastavio sa napadima.

Samo minut poslije pokušaja Lo Selsa, Hari Kejn uputio je sjajan šut sa distance. Uz dosta muke, Darlou je uspio da sačuva mrežu netaknutom. Kejn je očigledno bio raspoložen za igru danas.

Napadali su “Pjevci” i stiskali obruč oko gostujućeg gola. U 25. minutu dolazi do izražaja saradnja između Hjong-min Sona koji šalje loptu prema Kejnu. Engleski je reprezentativac sa strane ušao u kazneni prostor i poslao brzu loptu po zemlji. Sve je to dobro ispratio na drugoj stativi Lukas Moura i donio prednost Murinjovom timu.

Nedugo potom u 31. minutu Son isprobava svoje nišanske sprave i sa ivice šesnaesterca pogađa lijevu stativu “Svraka“. Očigledno to nije bilo sve od sjajnog južnokoreanca koji je u 44. minutu primio sjajan pas i odmah šutao prema golu protivnika. Ovaj put se prečka ispriječila i spasila tim Stiva Brusa. Do kraja poluvremena na semaforu je ostalo 1:0 za domaću ekipu.

U 62. minutu Lo Selso je opucao sa dvadesetak metara udaljenosti. Lopta je išla u desnu stranu gola, ali Darlou je bio na visina zadatka i nije dopustio da lopta uđe u gol.

Od ulaska početkom drugog dijela igre Stiven Bergvajn bio je jedan od najzapaženijih igrača na terenu. On je tokom 71. minuta šutirao iz voleja u lijevu stranu gola, ali je golman gostiju opet bio spreman i sjajno mu odbranio šut. Zahvaljujući njegovim reakcijama gosti su i dalje bili u igri za bodove.

Pred sam kraj regularnog toka utakmice u 88. minutu, činilo se da je Džamal Lasels igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudija Piter Benks nije dijelio mišljenje igrača Totenhema, pa je pokazao da se igra nastavi dalje.

Za sve promašene šanse Totenhema, stigla je kazna duboko u sudijskoj nadoknadi. Igrao se 93. minut kada je na jedan udarac glavom Endija Kerola lopta pogodila Erika Dajera u ruku. Benks je odlučio da se posluži VAR-om i nakon gledanja sporne situacije pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač penala koji je donio jedan bod Njukaslu bio je Kalum Vilson.

Murinjo nije ostao na terenu da vidi penal, nego je odmah krenuo prema tunelu. Totenhem svoj idući meč igra protiv Čelsija u kupu, dok Njukasl ide u goste Njuport Kauntiju u sklopu kupa. Sigurno je da trener domaćih neće biti zadovoljan sudijskom odlukom u finišu meča.