Britanac Kameron Nori i Bugarin Grigor Dimitrov plasirali su se u polufinale Indijan Velsa. Kameron Nori je savladao Argentinca Dijega Švarcmana sa 2:0 (6:0, 6:2), dok je Grigor Dimitrov bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača sa 2:1 (3:6, 6:4, 7:6).

Kameron Nori je potpuno nadigrao Dijega Švarcmana u četvrtfinalu turnira u Indijan Velsu. Britanac je furiozno ušao u meč, a u prvom setu je bio toliko nadmoćan da protivniku nije dopustio niti jedan gem.

U drugom setu bilo je kudikamo zanimljivije, ali je Nori bio taj koji se još jednom pitao za sve na terenu. Prvi je stigao do brejka, ali je Švarcman odmah potom uspio da uzvrati. Ipak, Britanac je do kraja seta još dva puta oduzeo servis protivniku i potvrdio ubjedljivu pobjedu za plasman u polufinale Indijan Velsa.

Do polufinala je došao i bugarski teniser Grigor Dimitrov koji je bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača nakon preokreta. U prvom setu prvi brejk viđen je u osmom gemu, a napravio ga je Hurkač koji je potom mirno završio prvi dio igre u svoju korist.

Dimitrov je u drugom setu prvi došao do prednosti brejka, ali je ubrzo i ostao bez nje. Ipak, pri vođstvu od 5:4 uspio je u jednom dugom gemu da oduzme servis svom protivniku te da poravna rezultat.

Velika borba viđena je u trećem odlučujućem setu. Iako je Bugarin poveo sa 5:2, Poljak se nije predavao te je uspio da nadoknadi rezultatski zaostatak. Ušlo se u taj-brejk koji je Dimitrov lagano riješio u svoju korist sa 7:2.

Dimitrov i Nori će odmjeriti snage u polufinalu turnira, a u preostalim četvrtfinalnim mečevima sastaju se Gruzijac Nikoloz Basilašvili i Grk Stefanos Cicipas, odnosno Amerikanac Tejlor Fric i Nijemac Aleksandar Zverev.