Đoković

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Španca Alehandra Davidovič Fokinu rezultatom 2:0 (6:3, 6:1) i tako se plasirao u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

U prvom setu Novak Đoković je prvo u trećem gemu na svoj servis spasio dvije brejk lopte, a onda odmah u narendom iskoristio svoju treću brejk priliku i tako došao do prednosti od 3:1. Iskusno je držao prednost do kraja seta kojeg je dobio sa 6:3.

Drugi set donio je apsolutnu dominaciju prvog reketa svijeta. Čak je tri puta oduzeo servis Alehandru Davidovič Fokini i sa minimalno napora se plasirao u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Tamo ga čeka duel sa domaćim teniserom Kei Nišikorijem.

Vrijedi napomenuti da će Novak još jednom danas na teren i to u mješovitom dublu sa Ninom Stojanović, a igraće protiv brazilskog para Marčelo Melo i Luiza Stefani.

Taj meč na programu je u 12:45h.

U ostalim mečevima osmine finala Aleksandar Zverev je bio bolji od Nikoloza Basilašvilija sa 2:0 (6:4, 7:6) te će u četvrtfinalu igrati sa francuskim veteranom Žeremijem Šardijem koji je savladao Lijama Brodija sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:1).