U okviru 12. kola Primere, Kadiz je na svom terenu savladao Barselonu rezultatom 2:1.

Domaćini su do prvog gola stigli već u osmom minutu. Alvaro Himenez je pogodio mrežu Mark-Andrea ter Štegena nakon kornera.

“Barsa” je pokušavala stići do izjednačenja, ali Žeremias Ledezma je sjajno odbranio udarce Martina Brajtvajta i Lionela Mesija. Rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena, tako da se na veliki odmor otišlo sa 1:0.

Gosti su izjednačili u 57. minutu autogolom Pedra Alkale, a konačan rezultat je postavio iskusni Alvaro Negredo u 63. minutu nakon kardinalne greške odbrane Barselone.

Kadiz je nanio Barseloni četvrti ligaški poraz u sezoni, a klubu iz Andaluzije je ovo peta pobjeda u Primeri.