Hoksi su upisali treći uzastopni poraz u Atlanti večeras kada su ih savladali Šarlot Hornetsi sa 102:94 (27:11, 32:29, 22:27, 21:27), a srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je zabilježio samo dva poena što je jedna od najslabijih njegovih partija u NBA ligi.

Nakon Kavalirsa i Niksa, Hornetsi su takođe odnijeli pobjedu iz Atlante i tako potvrdili da se Hoksi nalaze u ozbiljnoj krizi. Kao opravdanje se može iskoristiti neigranje Danila Galinarija i Ražona Ronda zbog povreda, ali svejedno ekipa koja pretenduje na plasman u doigravanje, nikako sebi ne može dozvoliti tri uzastopna poraza od rivala koji su projektovani za dno Istočne konferencije.

Hornetsi su večeras održali košarkašku lekciju u prvom poluvremenu Hoksima. Krajem druge četvrtine, gosti su imali i maksimalnih +24 (59:35), međutim domaći su serijom 19:2 početkom četvrte dionice uspjeli čak i da preokrenu rezultat (86:85), a najzaslužniji za to su bili Brendon Gudvin i Kevin Herter. Ipak, kada se činilo da će se tim iz Atlante izvući, najbolji igrač utakmice Gordon Hejvord je sa nekoliko pametnih poteza vratio plus na stranu gostiju i ključnim pogotkom sa distance za 97:90 riješio pitanje pobjednika.

Upravo je Hejvord sa 44 poena pružio jednu od najboljih partija u NBA ligi večeras, a Džon Kolins je sa 23 poena predvodio strijelce poraženih Hoksa. Izuzetno slab učinak je imao i Tre Jang sa samo sedam poena.

Sa posrtanjem su nastavili i Hjuston Roketsi koji su izgubili na gostovanju od Indijana Pejsersa rezultatom 114:107 (35:30, 27:26, 28:31, 24:20).

Možda i najboljih ofanzivnih šest minuta ove sezone, Roketsi su odigrali u uvodnim minutama susreta u Indijanapolisu kada su stigli do dvocifrene prednosti (18:8) i djelovalo je kao da su bolji dani na vidiku. Ipak, insipiracija je bila samo trenutna, pošto su Pejsersi veoma brzo poravnali rezultat (24:24) i još brže stigli do svog prvog dvocifrenog plusa (45:34). Zahvaljujući prvenstveno Dejvidu Nvabi i Džonu Volu, gosti su na veliki odmor otišli sa samo šest poena zaostatka (62:56).

U nastavku je viđena rezultatska klackalica, pogotovo u četvrtoj četvrtini gdje su se ekipe smijenjivale u vođstvo sve do samog kraja utakmice, tačnije do rezultata 107:106 za Roketse. Tada ključnu trojku za domaće pogađa Malkom Brogdon, a onda nakon izgubljene lopte Vola poentira i Domantas Sabonis za 111:107. Imala je ekipa iz Hjustona priliku da uvede meč u neizvjesnu završnicu, ali Džejms Harden je promašio trojku i tako otklonio dileme oko pobjednika.

Brogdon je sa 35 poena bio najbolji kod Pejsersa, dok je Vol sa 28 bio bolji od ostalih u redovima Roketsa.