, Novi šamar za Gvardiolin Siti u Ligi šampiona, Dembele odveo Lion u polufinale

Lion je napravio novu senzaciju u Ligi šampiona savladavši Mančester siti rezultatom 3:1 u četvrtfinalu ovog takmičenja.

Apsolutno zasluženo, izabranici Rudija Garsije savladali su Mančester siti sa 3:1 i na taj način stekli pravo da odmjere snage sa Bajernom u polufinalu najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja na svijetu.

U prvom poluvremenu, Siti je imao veći posjed, ali bili su bezopasni po gol Entonija Lopeza. Jedini pogodak u prvih 45 minuta postigli su Francuzi preko Maksvela Kornea. Reprezentativac Obale Slonovače je dobio sjajnu loptu u prostor, a realizacija nije bila ništa slabija od asistencije za vođstvo Liona.

Gvardiola je na poluvremenu ubacio Mareza umjesto Fernandinja što je značilo ofanzivniju igru Sitija, a nagrada je došla u 69-oj minuti kada je sjajno gađao Kevin De Brujne za poravnanje rezultata (1:1).

Engleski vicešampion je nastavio sa napadima sa željom da riješi pitanje pobjednika u regularnom vremenu, ali uslijedio je novi šok u 79-oj minuti. Popustila je opet odbrana Sitija, lopta je došla do Muse Dembelea koji je izašao 1 na 1 sa Edersonom i pogodio za 2:1!

Isti igrač je postavio konačan rezultat pet minuta kasnije (3:1). Nakon što je brazilski golman na golu Sitija očajno reagovao kod šuta Husema Auara, Dembele je pospremio loptu u mrežu i tako stavio tačku na ovo četvrtfinale.

Lion će u polufinalu Lige šampiona igrati protiv Bajerna, a s obzirom da se kroz domaća takmičenja nisu izborili za nastup u Evropi u sezoni 2020/2021, jedina šansa da ekipa Rudija Garsije igra u Evropi na jesen je da osvoje turnir u Lisabonu. Na taj način bi stekli pravo igranja u Ligi šampiona i sljedeće sezone.