Novi trijumf Brazila, Čile na krilima Vidala porazio Peru, Urugvaj razbio Kolumbiju

Kompletirano je treće kolo južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal. Brazil i Čile ostvarili su domaće pobjede, dok je Urugvaj u gostima neočekivano lako savladao Kolumbiju.

Fudbaleri brazilske reprezentacije upisali su minimalnu pobjedu rezultatom 1:0 protiv Venecuele. Čovjek odluke u 66. minuti utakmice bio je član Liverpula Roberto Firmino koji se u strijelce upisao po 16. put za nacionalni tim.

Mogli su Brazilci mnogo ranije iskoristiti terensku inicijativu, ali nije im to polazilo za rukom. Tome u prilog ide i činjenica da su tokom prvog poluvremena postigli dva gola, ali nije nije bio priznat. Prvo je Ričarlisonov pogodak poništen zbog ofsajda, dok je drugi put istu sudbinu doživio Daglas Luis, ali je njegov gol poništen zbog prethodnog faula.

Brazilu je ovo treća pobjeda u isto toliko mečeva, pa sa maksimalnim učinkom zauzimaju prvo mjesto na tabeli, dok reprezentacija Venecuele još uvijek nije osvojila niti jedan bod.

Čile je zabilježio prvi trijumf u ovim kvalifikacijama savladavši Peru rezultatom 2:0. U listu strijelaca dva puta se upisao fudbaler Intera Arturo Vidal.

Fantastičan gol u svom stilu Vidal je postigao u 20. minuti meča za vođstvo. On je primio loptu na oko 30 metara i topovskim udarcem u same rašlje zatresao mrežu rivala. Poslije samo 14 minuta povećao je početni kapital nakon što se najbolje snašao u kaznenom prostoru Peruanaca.

Čileanci su nakon poraza i remija u prva dva izazova konačno došli do trijumfa, što im je trenutno dovoljno za šesto mjesto na tabeli južnoameričkih kvalifikacija, dok su Peruanci poslije dva poraza i remija trenutno osmi.

Fudbaleri Urugvaja neočekivano lako savladali su Kolumbiju rezultatom 3:0 i to na gostujućem terenu. Već poslije pet minuta igre, strijelac vodećeg gola za Urugvajce bio je napadač Mančester junajteda Edinson Kavani nakon što su domaći izgubili loptu vrlo naivno na svojoj polovini terena.

Igrao se 54. minut igre, a nakon jednog neopreznog starta Žejsona Murilja sudija je pokazao “na kreč” odakle je bio precizan Luis Suarez. Tačku na ovaj meč stavio je Darvin Gabrijel Nunjez preciznim udarcem sa oko 25 metara, na šta golman kolumbijske reprezentacije David Ospina nije mogao apsolutno ništa, već samo svojom paradom dati doprinos na estetici ovog gola.

Poslije tri odigrana kola, jedini tim sa maksimalnim učinkom jeste reprezentacija Brazila uz gol razliku 10:2. Prate ih veliki rivali Argentinci sa dva boda manje, dok su na začelju tabele Bolivija i Venecuela, oba tima bez osvojenih bodova.