Nurkić pružio sjajnu partiju u pobjedi Trejlblejzersa (VIDEO)

Portland Trejlblejzersi su u meču u noći između četvrtka i petka savladali Minesota Timbervulvse rezultatom 135:117 (28:29, 47:27, 36:24, 24:37).

Prva četvrtina je bila najravnopravnija, a u svoju korist su je riješili košarkaši Timbervulvsa, ali to je bilo sve od njih u ovoj utakmici. U drugih 12 minuta, Trejlblejzersi su dodali gas i odvojili se na +19 na pogon Demijana Lilarda, koji je bio nezaustavljiv za protivničku odbranu u prvoj i drugom dijelu druge četvrtine, a podršku je imao u Si Džeju Mekolumu, Jusufu Nurkiću, Rodniju Hudu i Karmelu Entoniju.

Treća dionica je protekla u postepenom povećavanju prednosti izabranika Terija Stotsa, a centralna figura je ponovo bio sjajni “Dejm dola” koji je nastavio zatrpavati protivnički obruč. U finalnom kvartalu nije ni ulazio u igru, što su Timbervulvsi iskoristili da smanje zaostatak na donekle prihvatljivih -18 (135:117).

U pobjedničkim redovima, Lilard je bio najefikasniji sa čak 39, Nurkić je postigao 17, dok su se na drugoj strani istakli Dianđelo Rasel i ruki Entoni Edvards sa po 26 poena. Trejlblejzersi su trenutno na polovičnom učinku iz osam utakmica, dok su njihovi posljednji protivnici zabilježili šesti poraz iz istog broja mečeva.