Nurkić solidan u porazu Trejlblejzersa (VIDEO)

Portland Trejlblejzersi u kojim nastupa Jusuf Nurkić izgubili su sinoć od Juta Džeza rezultatom 120:100 (32:25, 33:19, 29:24, 26:32).

Imali su Trejlblejzersi prednost na samom početku i bolje otvaranje, a nakon tri minute Jusuf Nurkić je zakucao za 10:4 vođstvo svoje ekipe. Međutim pred kraj prvog kvartala Donovan Mičel i Džo Ingls preokrenuli su potpuno i nakon prvih deset minuta rezultat je bio 32:25.

Početkom druge četvrtine Juta je stigla i do dvocifrene prednosti. Rudi Gober je pogodio za 39:29 i nakon toga ona je samo rasla. Mučili su se košarkaši Portlanda da postignu poene u napadu, dok su na drugoj strani protivnici lako dolazili do peona. Trojka Bojana Bogdanovića, a potom i Mičela i pet minuta do kraja poluvremena Juta je otišla na plus 20 (54:33). Nisu domaću uspjeli da smanje ništa zaostatak do kraja poluvremena koje je Nurkić zatvorio svojim poenima (65:54).

Nisu spuštali gosti tempo ni početkom drugog poluvremena i vrlo brzo su stigli i do plus 30, a ponovo je inicijator toga bio Mičel (82:52). Nisu su Trejlblejzersi nakon toga mogli izvući i posljednjih 18 minuta košarke bilo je samo privođenje kraju jedne ubjedljive pobjede Jute na startu NBA lige.

Najefikasniji u dresu Juta Džeza bili su Donovan Mičel i Rudi Gober sa po 20 poena, a Francuz je uhvatio i čak 17 skokova. U ekipi Portland Trejlblejzersa Si-Džej Mekolum ubacio je 23 poena, a Jusuf Nurkić imao je učinak od 13 poena, tri skoka i tri asistencije.