Portland Trejlblejzersi su sinoć bez problema savladali Golden Stejt Voriorse rezultatom 123:98 (36:21, 31:34, 31:25, 25:18).

Odlično je Jusuf Nurkić otvorio ovaj meč i u trećoj minuti netipično za njega pogodio šut za tri poena (6:4), a upravo je on u prvom kvartalu i donio svojoj ekipi prvu dvocifrenu prednost 17:7. Nakon toga Trejlblejzersi su nastavili da pogađaju, pogotovo Demijan Lilard i brzo je na semaforu pisalo 22:7, a prva četvrtina pripala je franšizi iz Portlanda rezultatom 36:21.

Probudili su se malo Voriorsi u drugoj četvrtini i uz Endrua Viginsa koji je bio raspoložen u tom dijelu igre blago smanjili zaostatak do poluvremena 67:55.

Ipak, to je bilo najviše koliko su “Ratnici” prišli Trejlblejzersima, ubrzo su prednost od 20 poena oni vratili u trećoj dionici i do kraja rutinski trijumfovali rezultatom 123:98.

Trejlblejzersima je ovo bila treća pobjeda uz dva poraza, dok Voriorsi imaju dvije pobjede i tri poraza. Najefikasniji na meču bio je Demijen Lilard sa 34 poena, osam asistencija i četiri skoka, Jusuf Nurkić je imao solidnu rolu gdje je ubacio osam poena uz isto toliko skokova i dvije asistencije. Na drugoj strani istakao se Stef Kari koji je upisao 26 poena, osam skokova i pet asistencija.

Ove dvije ekipe igraju novi meč već 4. januara.