Odlično drugo poluvrijeme Čelika Zeničanima donijelo slavlje protiv Sparsa

U današnjoj utakmici Lige 6, Čelik je u Sarajevu rezultatom 75:66 (23:24, 10:13, 19:15, 23:14) bio bolji od Sparsa.

Zeničani su stigli do svoje druge pobjede iz osam odigranih utakmica u završnici domaćeg šampionata, dok su Sarajlije sada na omjeru od pet trijumfa i tri poraza.

Nevjerovatan tempo utakmica u kome se Spars nalazi im nije dozvolio ni dan odmora nakon poraza od Borca u Banjaluci, no to svakako ne umanjuje odličnu partiju Zeničana.

Domaćini su se nešto bolje snašli u prvom poluvremenu, prva dionica je protekla u dosta raspoloženoj napadačkoj igri sa obje strane, a druga je bila izuzetno tvrda i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 37:33 za Spars.

“Crno-crveni” su se razbudili u nastavku, u trećoj i četvrtoj četvrtini su odigrali odlično u odbrani, te dosta konkrenije u napadu i preokrenuli, a onda i postepeno povećavali i sačuvali prednost i u konačnici slavili sa 75:66.

Kod uspješnijeg sastava, najviše se istakao Milivoje Božović sa 24 poena i čak 20 skokova, dok je na drugoj strani nešto bolji od ostalih bio Kenan Kamenjaš, koji je meč završio sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti.