Košarkašice Srbije velikim preokretom uspjele da se plasiraju u polufinale Olimpijskih igara

Košarkašice Srbije savladale su u četvrtfinalu Olimpijskih igara Kinu rezultatom 77:70, nakon što su deset minuta prije kraja imale zaostatak od devet koševa.

Srbija je većim dijelom prvog poluvremena imala prednost, međutim Kina je iskoristila slabu treću četvrtinu srpskih košarkašica koja je boljka na ovom turniru, te pred odlučujućih deset minuta imala prednost 58:49.

Izabranice Marine Maljković su na početku poslednjeg kvartala blickrigom uhvatile priključak, a onda u finišu stigle do velike pobjede rezultatom 77:70

Najefikasnija na utakmici bila je Jovana Bruks sa 18 poena, dva skoka i jednom asistencijom. Dvocifrene su bile još Sonja Vasić, sa dabl-dabl učnkom od 16 poena i deset asistencija, te Ana Dabović sa 13 poena, tri skoka i šest završnih dodavanja. Kini, koja je do ovog meča savladala Portoriko, Australiju i Belgiju, nije pomogla ni Šao Ting sa 17 poena, šest skokova i pet asistencija

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Sjedinjene Američke Države – Australija.