Košarkaši Olimpijakosa savladali su u Atini ekipu Zenita sa 75:61, dok je Valensija bila bolja od Fenerbahčea sa 66:52 u 29. kolu Evrolige.

Grčki tim je poveo sa 5:0, Zenit je brzo izjednačio na 9:9, a onda su Kevin Pengos i Mateuš Ponjitka napravili seriju 17:2 (26:11) i nakon deset minuta rezultat je bio 28:15.

Lako su igrači iz ruskog tima održavali tu dvocifrenu prednost i imali +15 (33:18), a kasnije i +17 (39:22), nakon čega kreće buđenje domaćih i serija od 8:0 (39:30).

Uzvratili su gosti u drugom poluvremenu i Ponjitka je povećao na +16 (46:30), da bi Olimpijakos od rezultata 50:35 krenuo u seriju i poenima Šekila Mekisika smanjio na -8 (50:42). Saša Vezenkov je odmah nakon toga pogodio trojku za 50:45, a nešto kasnije i za -2 (52:50). Ruski tim je nekako održao prednost do posljednjih deset minuta, gdje su doživjeli potpuni raspad.

Tu su postigli tačno pet poena i bili su kao dekoracija nevjerovatne igre domaće ekipe. Olimpijakos je igrao fenomenalno u napadu i posebno u odbrani, sve im je polazilo za rukom i od utakmice gdje su stalno stizali prednost, na kraju su završili sa ubjedljivom pobjedom od 75:61.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Pengos sa 20 poena, a kod pobjednika Vasils Spanulis je imao 16, a Saša Vezenkov i Šekil Mekisik po 13 poena.

U narednom kolu Zenit dočekuje Baskoniju, a Olimpijakos gostuje Albi.

Ako je Olimpijakos odigrao sjajno odbranu u posljednjoj četvrtini, Valensija je tokom čitavog meča sa Fenerbahčeom. Ekipa iz Turske je povela sa 5:0, a domaći tim je tek nakon tri i po minuta postigao prve poene. Nije im dugo trebalo da preko Bojana Dubljevića povedu sa 7:6, da bi uslijedila serija 11:4 za 18:10.

Klemen Preplič je pogodio za 20:10, a onda je Fenerbahče odgovorio serijom 7:0 (20:17). Derik Vilijams je vratio na 24:17, no Edi Džerel je bio precizan za 28:28. Do kraja poluvremena španski tim je napravio seriju 9:0 i otišao na pauzu sa vođstvom 37:28.

Lorenco Braun i Jan Veseli su smanjili na 37:32, no Sem van Rosom je odigrao sjajno tada i povećao na 43:34, a brzo i na 45:35. Nando de Kolo je uspio pred posljednjih deset minuta da postigne poene za 45:39.

Na startu četvrtog perioda Valensija je napravila seriju 8:2 (53:41), a onda su Džerel i Veseli smanjili na 53:48. Bitne poene tada postiže Majk Tobi za 56:48, a sve je bilo riješeno serijom 7:0 za 66:52 koju je zaključio trojkom Van Rosom.

Najefikasniji na utakmici bio je baš on sa 17 poena, Majk Tobi  je imao 12, a na drugoj strani Jan Veseli 15 i Nando de Kolo poen manje.

U narednom kolu Fenerbahče dočekuje Žalgirisa, a Valensija gostuje Himkiju.