13. kolo francuske Lige 1 otvorili su Nim i Olimpik Marselj mečom na “Kostije” stadionu. Uspjeli su gosti tek u drugom poluvremenu da slome otpor domaćina i trijumfuju rezultatom 2:0.

Utakmica je od samog početka bila nabijena nervozom i nesmotrenošću kako igrača, tako i trenera. U prvih 45 minuta nije se mogao vidjeti pretjerano lijep fudbal. Beskrajna dobacivanja i bezidejni napadi su bili sve što se provlačilo kroz prvi dio utakmice. Jedino vrijedno pomena je crveni karton koji je dobio u 40. minutu trener Olimpika, Andre Viljaš-Boaš.

Odlazak trenera u svlačionicu podstakao je igrače gostujuće ekipe da zaigraju malo žešće i pokažu inicijativu. Igrao se 57. minut kada je Dario Benedeto primio loptu unutar protivničkog šestnaesterca. Brzo je reagovao i bez problema zakucao loptu pored lijeve stative. Marselj je poveo sa 1:0.

Popularni “Krokodili” su na sve načine htjeli da pronađu rupu u gostujućoj odbrani kako bi pokušali da izjednače rezultat, ali to je bilo nemoguće. Od 77. minuta su igrali sa 10 igrača jer je Andre Kubas dobio crveni karton. Na svu inicijativu domaćina, došao je drugi gol za Marselj. U 84. minutu je Valer Žerman je imao lak zadatak sa svega par metara da pošalje loptu u mrežu, te su gosti poveli sa 2:0.

Domaći Nim nije uspio da napravi ništa obećavajuće do kraja meča, ostali su nemoćni na svom terenu dok su igrači Olimpika proslavili nova tri boda koji ih vode na tabeli tik iza PSŽ-a.

Nim će pokušati da dođe do novih bodova u idućem kolu na gostovanju kod Lorijena, a Olimpik će u Marselju igrati derbi francuskog fudbala protiv Monaka.