FK Olimpik Sarajevo/Facebook

Fudbaleri Olimpika preokretom od 3:2 su savladali na domaćem terenu ekipu Tuzla sitija u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica u Sarajevu je spektakularno počela sa dva gola u prvih pet minuta. Ekipa Tuzla sitija povela je u trećem minutu golom Adnana Džafića iz daljine, da bi već dva minuta kasnije bio dosuđen penal za domaćine. Odgovornost je preuzeo Adnan Osmanović i sigurno je savladao Nevresa Fejzića

Prema očekivanjima ritam utakmice je opao, a narednu priliku imao je Huso Karjašević u 21. minutu, no njegov šut je obranio Adnan Hadžić. Do kraja poluvremena vrijedi istaći priliku Badare Bađija pred sami odlazak na odmor, ali i njegov pokušaj zaustavlja Hadžić. U nastavku je viđena veoma zanimljiva utakmica, a Senegalac je u 58. minutu postigao gol za novu vođstvo gostiju. Tuzlaci su uspjeli da smire ritam utakmice i djelovalo je da će stići do nove pobjede, ali se u posljednjih 15 minuta sve promijenilo.

Aladin Šišić je ušao u igru u 71. minutu umjesto Slobodana Milovanovića i samo pet minuta kasnije glavom je matirao Fejzića za izjednačenje. Ipak u posljednjih pet minuta viđen je jedan gol i dva crvena kartona. U 85. minutu igrači Tuzla sitija skrivili su novi penal, a ponovo je Osmanovć bio precizan za potpuni preokret i treću pobjedu ekipe iz Sarajeva.

Na samom kraju igrači su bili veoma nervozni i prvo je Bađi dobio drugi žuti karton u 90. minutu, da bi odmah zatim i Vagner Kruz dobio direktan crveni karton i meč je završen sa po deset igrača na terenu.

U narednom kolu Tuzla siti dočekuje Veleža, a Olimpik će biti domaćin Mladosti iz Doboj Kaknja.