U okviru grupe E Lige Evrope večeras su odigrana dva meča u kojima su snage odmjerili Omonija – PAOK, te Granada – PSV.

Omonija je pobijedila na domaćem terenu PAOK rezultatom 2:1, dok je PSV u gostima bio bolji od Granade sa 1:0.

Omonija je povela već u devetom minutu preko Andronikosa Kakoulisa. Mladi Mamadu Sene je uputio udarac sa sredine kaznenog prostora, loptu je odbranio golman PAOK-a, ona se odbila do Kakoulisa koji pogađa mrežu gostiju.

U 34. minutu Hoze Anhel Krespo je šutirao glavom na gol Omonije, ali je pogodio prečku. Ipak poslije pet minuta na semaforu je 1:1.

Omar El Kaduri je poslije duplog pasa dodao u šesnaesterac Kristosu Colisu koji šutira iz prve i precizno pogađa mrežu domaćih.

U drugom poluvremenu prvu ozbiljniju šansu imala je Omonija preko mladog Senea. Senegalac je poslije solo akcije šutirao iz šesanesterca po golu, ali je golman PAOK-a Živko Živković bio siguran i odbranio. Ubrzo potom je Marinos Cionis šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio stativu.

Do drugog gola domaći dolaze u 84. minutu iz jedanaesterca. Mladi fudbaler Omonije Loizo Loizu ušao je s loptom u kazneni prostor, a s leđa ga je oborio El Kaduri i sudija je bez oklijevanja pokazao na bijelu tačku. Kapiten Žordi Gomez je uzeo loptu, šutirao po sredini gola i savladao nemoćnog Živkovića.

PSV je poveo protiv Granade u 38. minutu. Filip Maks je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac, a na prvoj stativi se našao Donel Melen koji pogađa mrežu španskog predstavnika za 1:0.

U drugom dijelu u 50. minutu zaprijetio je Denzel Danfris iz PSV-a. On je izašao pred golmana, ali mu je čuvar mreže Granade Rui Silva odbranio njegov udarac. U 74. minutu Domingos Duarte je bio najviši u skoku nakon centaršuta, šutao sa desetak metara, ali je lopta prošla pored  lijeve stative.

U 96. minutu sudijske nadoknade Kodi Gakpo je poslije soliranja uputio šut sa ivice šesnaesterca, ali je Silva ponovo bio na visini zadatka.

U narednom kolu PAOK će na svom terenu dočekati Granadu, dok će PSV u Ajndhovenu ugostiti Omoniju.