Košarkaši MZT-a su u okviru 12. kola Druge ABA lige savladali ekipu Borac rezultatom 80:73. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vojdan Stojanovski sa 25 poena, dok se kod Banjalučana istakao Diante Boldvin sa 16 ubačenih poena.

Borac i MZT su uoči ovog duela imali identičan skor od devet pobjeda i dva poraza, a ovom pobjedom je tim iz Skoplja zasjeo na prvu poziciju drugog po redu regionalnog takmičenja.

Izabranici Dragana Nikolića su već drugi put zaredom izgubili utakmicu skoro na identičan način. U jednom trenutku su imali čak 17 poena viška, ali su to sve prokockali i dopustili protivniku da preokrene i slavi u posljednjoj četvrtini.

Borac, Opet kobna posljednja četvrtina: Borac doživio novi poraz

Tim iz Skoplja je utakmicu otvorio poenima Nemanje Miloševića, a kod Banjalučana je odgovorio Radoš Šešlija. Zatim MZT preko Vojdana Stojanovskog i Roberta Rikića odlaze na 7:2, a onda ponovo Šešlija pogađa za Borac u dva naredna napada (7:6).

Do sredine prve dionice slijedi izjednačena utakmica, a onda Borac trojkom Srđana Gavrića dolazi do svog prvog vođstva nakon šest minuta igre (14:11), te do isteka prvih deset minuta njihova prednost je dodatno porasla. Trojku u samom finišu je pogodio i Vuk Bošković, pa se na prvi odmor otišlo rezultatom 22:15 za Borac.

U drugoj četvrtini je tim Aleksandra Petrovića pokušavao konstantno da pritisne Banjalučane i da pokušaju da im se rezultatski približe. To su i uspijevali u nekoliko navrata, ali se ni Borac nije predavao, pa je rezultat na poluvremenu glasio 39:34 za tim sa Vrbasa.

Borac fantastično započinje treći kvartal poenima Stefana Kenića i Diantea Boldvina, a nakon dva minuta igre uslijedila je i serija od devet uzastopnih poena Banjalučana za ogromno vođstvo od 17 poena razlike (52:35). Međutim, odmah nakon toga i MZT uzvraća udarac, te se serijom od 10:0 potpuno vraćaju u život (52:45).

Uspio je Borac da održi prednost, pa su u posljednjih deset minuta otišli sa +10 (65:55). Nakon toga je uslijedio potpuni pad u igru, što je MZT iskoristio. Robert Rikić i Adem Mekić su bili vrlo raspoloženi, te su istopili prednost na -2, a onda je tim iz Skoplja poenima Huana Dejvisa došao do izjednačenja nakon dugo vremena (67:67).

Rikić pogađa još jednom za preokret MZT-a, na drugoj strani odgovara Kosta Kondić, a onda Stojanovski sa šest vezanih poena u potpunosti uništio Borac, a onda se nadovezao i Rikić za 77:70. Nemoćni Borac nije imao snage da se vrati u finišu, te je MZT na kraju slavio sa 80:73.

U posljednjem kolu MZT igra protiv Zlatibora, dok će Borac odmjeriti snage sa Vojvodinom.

MZT – BORAC 80:73 (15:22, 19:17, 21:26, 25:8)

MZT: Krstevski 4, Dejvis 9, Nikolov 0, Kari 0, Robev 7, Mekić 11, D. Stojanovski 2, V. Stojanovski 25, Milošević 5, Rikić 17

Borac: Gavrić 3, Kaningem 9. Boldvin 16, Knežević 8, Kondić 8, Šešlija 14, Ponjavić 6, Kenić 6, Bošković 3, Janković 0