U okviru 13. kola Druge ABA lige, Spars je savladao Široki sa 93:80 (23:21, 20:25, 27:16, 23:18).

Širokobriježani su u ovom meču bili oslabljeni neigranjem Rašona Dejvisa, američkog plejmejkera koji je povrijeđen.

Amar Gegić je otvorio meč sa dva poena za Spars, a na drugoj strani je trojkom odgovorio Eron Tomas. U nastavku se uglavnom igralo koš za koš, Gegić je bio najraspoloženiji sa jedne, a Tomas sa druge strane, pa je na polovini perioda bilo neriješeno, 13:13. U daljem toku meča se igralo u istom ritmu, pa se na prvu pauzu otišlo sa 23:21 u korist Sparsa.

Gegić i Gediminas Orelik su doveli Sarajlije do +7 (28:21) na uvodu u drugu četvrtinu, što je natjeralo Damira Vujanovića na tajm-aut, nakon kojeg su njegovi izabranici zaigrali mnogo čvršće. Tomas je pogodio van linije 6,75m, a na pet i po minuta do kraja, Dominik Vujanović je izjednačio na 31:31. Tomas je nastavio po starom, vukao je svoju ekipu u narednim minutima, te joj obezbijedio da na veliki odmor ode sa +3 (46:43).

Orelik, Orelik na litvanski način napunio obruč Širokog, Spars zabilježio novi trijumf u Drugoj ABA ligi

Kenan Kamenjaš nije bio pretjerano aktivan u prvom poluvremenu, ali to se promijenilo u trećoj dionici. Sjajni centar se aktivirao i tako najavio bolju igru Sparsa, koji su njegovim poenima nakon četiri minuta smanjili na -1 (52:51). Gegić je nešto kasnije preokrenuo na 53:52, a onda je uslijedio šou Orelika. Sjajni Litvanac se razgoropadio i pogodio četiri trojke, tako omogućivši svojoj ekipi da u odlučujući period uđe sa +8 (60:52).

Široki se nije uspio oporaviti u četvrtoj četvrtini, Spars je konstantno održavao dvocifrenu prednost, relativno mirno priveo meč kraju i u konačnici slavio sa 93:80.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Orelik sa 27, pratio ga je Gegić sa 26, dok se na drugoj strani istakao Tomas sa 29 poena. Poražena ekipa je ovim ishodom izgubila sve šanse da se nađe u plej-ofu.