Orlovi odbranili trofej Kupa BiH: Ubjedljivo poražen Plej of u finalu

Košarkašice banjalučkih Orlova su u finalu Kupa Bosne i Hercegovine stigle do ubjedljive pobjede protiv ekipe Plej ofa rezultatom 83:68. Njih je do pobjede vodila Vladinka Erak sa 20 postignutih poena, dok se sa druge strane istakla Nikolina Džebo sa 25 poena.

Orlovi su i prošle godine osvojile Kup Bosne i Hercegovine, pa im je ovo drugi vezani pehar u ovom takmičenju. One su ove godine na putu do finalnog meča, koji se održava u Mostaru, savladale Lavove sa 68:51.

Košarkašice Plej ofa su u polufinalu savladale ekipu Zrinjskog sa 79:53, ali u finalu nisu imale nikakvu šansu protiv vrlo raspoloženih Banjalučanki, koje su utakmicu riješile praktično već u prvoj četvrtini.

kimi ks bih

Finalni meč je otvorila Milica Zeljković za ekipu Orlova, a u narednom napadu je odgovorila Berima Tekač u timu Plej ofa, a onda je trojku pogodila i Nikolina Džebo za 5:2. Džebo je nedugo nakon toga imala i 2+1, a nakon nešto više od tri minuta igre košarkašice Plej ofa su imale +4 (10:6).

U tom momentu je uslijedila nestvarna serija od čak 20 uzastopnih poena Orlova, koju je započela Marinka Erak, a trojkom Marine Ristić na dva minuta do kraja prve dionice one su povele sa 26:10.

Zarina Alispahić i Neira Alispahić su vratile nadu Plej ofu u nastavku (26:15), ali su Orlovi u samom finišu preko Tamare Rajić i Nataše Šobot postavili konačnih 30:15 kada je riječ o prvoj četvrtini.

orlovi 1

Šobot je poenima otvorila i drugu četvrtinu za Orlove, a nakon toga je i Anđela Šipka dodala pet uzastopnih poena, pa su one povele sa 37:15. Nikolina Džebo je u nastavku pokušala da pokrene svoju ekipu, kada su košarkašice Plej ofa nakon njenih poena i poena Azre i Neire Alispahić stigle na -13 (37:24).

Međutim, nedugo nakon toga je uslijedila još jedna serija Orlova od devet uzastopnih poena, a nakon koša Tamare Rajić one ponovo otišli na +22 (48:26). Sjajnom odbranom su u potpunosti neutralisale igru Plej ofa dozvolivši im još samo četiri poena i do poluvremena je njihova prednost konstantno rasla, te su nakon prvih 20 minuta igre imali nevjerovatnih 26 poena viška (56:30).

Vrlo brzo su Banjalučanke u nastavku drugog poluvremena došle i do +30 (62:32), nakon trojke Milice Zeljković, a pred posljednjih 10 minuta imale su 76:49. Posljednja četvrtina je bila čista formalnost, te su na kraju slavile sa ubjedljivih 83:68.