Osasuna sa igračem manje stigla do boda protiv Alavesa

U posljednjoj utakmici 16. kola Primere, Osasuna je na svom terenu remizirala sa Alavesom, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Ante Budimir je imao prvu veliku priliku za domaćine, ali njegov udarac u sedmom minutu je pogodio samo okvir gola.

Minut kasnije, Ruben je nesmotreno reagovao i napravio grub faul, što je natjeralo glavnog sudiju da mu pokaže direktan crveni karton i tim iz Pamplone je nastavio meč sa igračem manje. Ipak, Alaves to nije uspio iskoristiti i u nastavku nije bilo većih uzbuđenja, te se na veliki odmor otišlo bez golova.

U 67. minutu, domaćini su poveli. Enrik je asistirao za Roberta Toresa, koji je udarcem po sredini savladao Fernanda Pačeka i tako donio prednost svojoj ekipi.

Gosti su izjednačili deset minuta kasnije, kada je Lukas Perez bio precizan sa bijele tačke i 1:1 je ostao konačan ishod ovog meča.

U narednom kolu, Osasuna gostuje Real Sosijedadu, dok će Alaves na svom terenu dočekati Atletiko Madrid.