Oslabljena Igokea nemoćna protiv raspoloženog Mornara

U 13. kolu ABA lige, Mornar je pobijedio Igokeu sa 90:76 (27:22, 22:17, 25:15, 16:22). Gosti su u Bar doputovali bez povrijeđenog Nikole Jovanovića, dok nastupio nije ni Džeki Karmajkl.

Igokea je bolje otvorila duel u Baru i na krilima raspoloženog Marka Jošila, izabranici Dragana Bajića su vodili 14:7 poslije četiri minute košarke. Reagovao je tada Mihailo Pavićević tajm-autom, a malo po malo, Mornar je počeo da “skida” zaostatak, a onda i da povede poslije poena Džejkoba Pulena za 22:20. Do kraja prve četvrtine, svoj poenterski doprinos su pružili još Ajzea Vajthed i Tejlor Smit, pa su Barani nakon deset minuta igre vodili 27:22.

Gosti su dobrom odbranom i serijom poena Dalibora Ilića i Teja Volera prišli na -2 (34:32) sredinom drugog kvartala, ali tada važnu trojku za Mornar pogađa Marko Jeremić, a na to se nadovezuju koševi Seada Šehovića i Aleksandra Lazića što je domaćima donijelo prvu dvocifrenu prednost (42:32) večeras. Do kraja prvog poluvremena, izabranici trenera Pavićevića su održali stečeni plus, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 49:39.

Mornar je sa više energije ušao u drugo poluvrijeme i preko Dereka Nidama i Nemanje Vranješa, domaći su stigli do +18 (58:40). Održavali su Barani bez većih problema stečenu prednost u trećem kvartalu, nekoliko dobrih poteza je imao njihov krilni centar Keni Gebrijel, a poslije 30 minuta košarke, na semaforu u “Topolici” je pisalo 74:54.

Posljednji trzaj, Igokea je imala početkom posljednje dionice kada je raspoloženi Voler spustio minus na 11 poena (76:65), a trener Pavićević tajm-autom pokušao da razmrda svoje igrače. Imali su gosti priliku da smanje i na sedam poena zaostatka, ali Klemons je promašio potpuno otvorenu trojku, a Vajthed na drugoj strani pogodio težak šut za 84:72 i tako otklonio sve dileme oko pobjednika u Baru. Na kraju, konačan rezultat je glasio 90:76.

Pulen je sa 19 poena bio najbolji pojedinac u redovima Mornara, dok je Vajthed dodao 18 poena. Kod Igokee, bolji od ostalih je bio Klemons sa 18 poena.

Za Mornar je ovo bila jedanaesta pobjeda u ABA ligi, dok je Igokea upisala treći poraz ove sezone. U narednom kolu regionalnog takmičenja, Zadar stiže u Bar, dok će tim trenera Bajića gostovati Megi u glavnom gradu Srbije.