Košarkaši Partizana savladlai su na domaćem terenu ekipu Budućnosti sa 101:77 u majstorici polufinalne serije ABA lige.

Nakon što je Budućnost u drugom meču slavila trojkom Vladimira Micova, u ovom duelu se sve pitao Kevin Panter koji je odigrao fenomenalan duel i odveo svoj tim u finale ABA lige. Trojkom Uroša Trifunovića Partizan je poveo sa 9:5, a onda je Panter sa svojih osam poena odveo domaćina na 19:10, te je prva četvrtina završena rezultatom 26:21.

Di Džej Sili je trojkom smanjio u drugoj četvrtini na 31:26, no u posljednjih pet minuta ove četvrtine dolazi do fenomenalne igre Partizana koji je zahvaljujući poenima Rada Zagorca poveo sa 43:28. Poslije toga su Matijas Lesor i Panter povećali prednost na 52:30, a razlika na poluvremenu je bila 55:35.

Nije se puno toga promijenilo u nastavku, gdje je Balša Koprivica zakucao za 61:40. Džastin Kobs je smanjio na 62:46, no brzo je Panter vratio na 68:49. Kendrik Peri je pogodio za 70:54, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 77:59.

Zagorac se pobrinuo da na semaforu opet bude +20 (82:62), a poslije Koprivica poentirao za 90:64. Do kraja meča nije bilo većih promjena i duel je završen rezultatom 101:77.

Najefikasniji na utakmici bio je Kevin Panter sa 30 poena, na drugoj strani Di Džej Sili je imao 17 poena.

Svoju majstoricu sutra od 19 časova u Beogradu igraju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.