Pari Sen Žermen teškom mukom porazio Lajpcig (VIDEO)

U četvrtom kolu grupe faze Lige šampiona na “Parku Prinčeva” fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su njemački Lajpcig rezultatom 1:0.

Na samom početku utakmice već nakon dvije minute igre, glavni sudija ovog meča Dani Makeli pokazao je žuti karton veznom fudbaleru Lajpciga Emilu Forsbergu zbog neopreznog starta u kojem je zakasnio sa reakcijom na loptu.

Prvo veće uzbuđenje vidjeli smo u sedmoj minuti kada je Anhelinjo uputio jako neugodan centaršut, ali na visini zadatka bio je golman Kejlor Navas.

Već nakon tri minute, Marsel Sabicer zakačio je u sopstvenom šesnaestercu Anhela Di Mariju, pa je sudija Makeli pokazao “na kreč” odakle je samouvjereno loptu uzeo u svoje ruke Nejmar i tim iz “grada svjetlosti” doveo u vođstvo 1:0.

Gostujući tim iz Lajpciga imao je priliku da izjednači već u 13. minuti kada je Jusuf Polsen nije iskoristio jako dobru priliku, a njegov udarac glavom loptu je poslao pored gola.

Na drugoj strani Kilijan Mbape mogao je udvostručiti vođstvo, ali njegov udarac sa visine penala nije bio precizan, što je izazvalo ljutnju mladog Francuza.

U nekoliko navrata Di Marija bio je u prilici da šutira, ali motivisani golman gostujućeg tima nije dozvolio da se rezultat promijeni. Argentinski fudbaler uzeo je loptu u svoje ruke tokom 31. minuta igre da izvede slobodan udarac sa ruba šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan.

Kristofer Nkunku pokušao je plasirati centaršut u 35. minuti nakon prodora po lijevoj strani, ali defanzivci Pari Sen Žermena iskusno su sačekali tu loptu i očistili bilo kakvu opasnost.

Sjajnu priliku iz terenske inicijative kreirali su fudbaleri Lajpciga u 40. minuti utakmice, ali Amadu Haidara je šutirao nisko po sredini gola, što nije bio veliki problem za Navasa.

Uvukla se nervoza u redove Parižana, što je rezultiralo žutim kartonima samo minut poslije za Nejmara i Paredesa u rasponu od svega nekoliko sekundi.

Iako je Pariz bio koji je imao rezultatsku prednost u svojim nogama, stiče se utisak da su fudbaleri Lajpciga bili bolji tim u prvom poluvremenu. Tome u prilog ide i fantastična prilika za Forsberga koji nije iskoristio fantastičan centaršut Olma u posljednjoj minuti uvodnih 45 minuta igre.

Na otvaranju drugog poluvremena agresivno su krenuli fudbaleri Pari Sen Žermena i faulirali su Nkunkua koji je sjajno centrirao iz slobodnog udarca, ali imali su mnogo sreće igrači domaćeg tima.

Nastavio je sa napadima bundesligaš, a u 50. minuti iz drugog plana utrčao je Forsberg poslije jednog centaršuta i na njegovu nesreću plasirao je loptu tik pored stative. Golman domaćih samo je ispratio loptu pogledom. Samo nekoliko sekundi poslije pokušao je i Sabicer ambicioznim šutem sa nekih 25 metara, ali prizemna lopta koju je poslao ka golu Navasa nije bila precizna.

Florenci je napravio prekršaj na centru u 57. minuti meča kako bi spriječio kontranapad Lajpciga, nakon što je Nejmar izgubio loptu u protivničkih 20 metara, ali  igrači njemačkog sastava nikako nisu mogli da “unovče” terensku inicijativu.

Kako je utakmica odmicala, agresivnost igrača oba tima se povećavala, pa je utakmica postala poprilično gruba što je na svojoj koži osjetio i više puta fauliran brazilski fudbaler Nejmar. Odličan napad Lajpciga vidjeli smo u 68. minuti kada je nakon svega tri dodavanja gostujući tim došao u sjajnu priliku, ali ispriječio se Baker.

Posjed lopte evidentno je bio na strani njemačkog tima, a fudbaleri Pari Sen Žermena nikako nisu uspjevali da konsoliduju svoje redove i počnu igrati ofanzivnije, jednostavno jer im to gosti nisu dopustili. U 75. minutu uzastopni centaršutevi nisu bili iskorišteni na takav način da bi se zatresla mreža Parižana, a jako loše iskoristili su korner fudbaleri Lajpciga.

Par minuta poslije mnogo bolje su izveli korner, a najviši u skoku bio je Polsen čiji je udarac glavom prohujao malo iznad prečke. Tenzije su dostigle vrhunac u 81. minuti kada je zbog prekršaja Ander Erera zaradio žuti karton.

Tek što je zamijenio Ereru Marko Verati napravio je prekršaj takođe za žuti karton, nakon što je na zemlji završio Nkunku. U narednih nekoliko minuta smirile su se tenzije, ali disciplinovano su se branili Parižani.

Glavni sudija ovog meča pokazao je čak šest minuta sudijske nadoknade, što je prošlo u terenskoj dominaciji Lajpciga, ali snage za izjednačenje nije bilo, pa je meč završen 1:0 uz minimalnu pobjedu Pari Sen Žermena.

Pari Sen Žermen: Navas, Florenzi, Markinjos, Djalo, Baker, Paredes, Pereira, Erera, Mbape (Kin), Di Marija (Rafinja), Nejmar (Sarabija).

Lajpcig: Gulači, Mukiele (Orban), Upamekano, Konate, Anhelinjo, Haidara, Sabicer, Forsberg (Sorlot), Nkunku, Olmo (Klajvert), Polsen.

Nakon ove pobjede Pariz ima isti broj bodova kao i Lajpcig, dok tabelu grupe H predvodi Mančester junajted uz 9 osvojenih bodova.