Parižani remizirali u Lajpcigu, Siti dominantan protiv Klub Briža

U okviru utakmica grupe A Lige šampiona Pari Sen Žermen je remizirao sa Lajpcigom, dok je Mančester siti bio trijumfalan protiv Klub Briža.

U 8. minuti domaći dolaze do prednosti nakon velike greške Anhela Di Marije lopta stiže na bok do Andresa Silve koji je poslao precizan centaršut u šesnaesterac, a glavom je loptu u mrežu pospremio Čarls Nkunku. Lajpcig nije stao i u 12. minuti dobijaju penal, ali isti je promašio Silva.

Gosti su došli do sebe i u 22. minuti Kilijan Mbape asistira Đorđinjo Vajnaldumu koji je pospremio loptu u prazan gol. Preokret PSŽ pravi u 40. minutu kada je strijelac opet bio Vajnaldum na asistenciju Markinjosa. Taj gol je prvo bio poništen, ali se nakon konsultacije sa VAR-om isti priznao. Imali su gosti priliku da pred kraj prvog dijela stignu i do trećeg gola, ali je udarac Mbapea odbanio Piter Gulaši 46. minuti i na odmor se otišlo sa 2:1 za Parižane.

Mbape u 52. minuti maši zicer sa nekih 7-8 metara nakon odličnog pasa dvostrukog strijelca Vajnalduma. Opet je Mbape nastupio na scenu sa solo prodorom u 65. minuti, ali njegov prodor je odbranio Gulaši. Domaći prijete nakon nestvarne asistencije Nkunkua.

Kada je meč trebao da završi sa pobjedom Parižana oni prave penal koji u 92. minuti u gol pretvara Dominik Soboslaj i postavlja konačnih 2:2.

Klub Briž je pružio fantastičan otpor Mančester sitiju, a to su uspjeli da urade pogotov u prvom poluvremenu. Nije se Briž predavao, igrao je fudbal, ali je primio gol u 15. minuti nakon udarca Fila Foudena. Vratili su se domaći dve minute kasnije tako što su poravnali rezultat nakon autogola Džon Stounsa. Poluvrijeme je završilo sa 1:1.

Ipak, Siti je pokazao da je bolja ekipa i u prdnost dolaze u 54. minuti nakon gola glavom Rijada Mareza. Povećavaju prednost u 72. minuti, a strijelac je ovoga puta bio Rahim Sterling. Tačku na i je stavio  Gabrijel Žesus u 92. minuti.