Utakmicom između Specije i Parme otvoreno je 24. kolo Serije A. Parma je nakon dobro odigranog prvog poluvremena imala prednost od dva gola, koju je Specija svojom ofanzivom nadoknadila u drugom dijelu i postavila konačnih 2:2.

Početnih 15 minuta utakmice prošlo je u ispitivanju snaga dvije ekipe, nijedna od ekipa se nije odvažila na konkretno preuzimanje inicijative na terenu, te se do prvog pogotka na utakmici došlo uz grešku Adriana Ismajlija u kombinaciji s individualnim kvalitetom Jana Karamoe.

Nakon duge lopte koju je sa svoje na protivničku polovinu uputio Martin Erlić, Ismajli je napustio svoju liniju i izgubio duel u skoku s Jurajem Kučkom, lopta je završila u nogama Karamoe, a francuski reprezentativac se s njom uvukao u Specijin šesnaesterac, gdje se lako oslobodio svog čuvara Simonea Bastonija i lijevom nogom lijepo pogodio mrežu Ivana Provedela.

Deset minuta poslije Parma je povećala svoju prednost, nakon što su Specijini igrači na teško objašnjiv način pokušali odbraniti “skraćeni korner”. Liniju živog zida je na svom petercu držao Emanuel Đasija, dok je ostatak igrača domaće ekipe zajedno s protivničkim fudbalerima stajao na liniji šesnaest metara. Zalet Parminih fudbalera prema golu domaćih, nakon što je Huan Fransisko Bruneta uputio centaršut, igrači u žutim dresovima nisu ispratili i tako su dopustili Ernaniju da nesmetano dovede Parmu do prednosti od dva gola.

Iako se u prvom poluvremenu nijedna ekipa nije odlučila za više rizika, Sprecija je odmah s početkom drugog dijela preuzela inicijativu u želji da nadomjesti zaostatak iz prvog dijela igre. To joj se isplatilo već u sedmoj minuti nastavka.

Nakon dugog napada domaćih Bruneta nije uspio zadržati loptu koju je iz šesnaesterca glavom izbio Ismajli, to je iskoristio Kučka koji je prvim dodirom loptu vratio u 16 metara, tamo se dobro snašao Đulijo Mađore koji je nakon dva dodira s loptom uputio centaršut na drugu stativu, a tamo je neometani Đasija poslao loptu u praznu mrežu Luiđija Sepea i time smanjio zaostatak svog tima.

Specija je ohrabrena golom nastavila u istom ritmu, s velikim brojem igrača napadala je gostujuću ekipu, ostavljajući tako puno prostora na svojoj polovini koji Parma nije uspijevala iskoristiti. Takva strategija se domaćinu ipak isplatila u 72. minuti, kada su stigli do željenog izjednačenja.

Opkolili su igrači tima iz Ligurije gostujući šesnaesterac, pokušavali su na sve moguće načine probiti odbrambeni zid, a to im je uspjelo nakon što je nenamjensko dodavanje Žordana Osorija prošlo kroz cijeli kazneni prostor Parme, nakon čega je Danijele Verde uputio oštar centaršut s lijeve strane, a Đasija po drugi put ostao sam u petercu i lako pogodio za željeno izjednačenje svog tima.

Neriješenim rezultatom domaći sastav je zadržao 16. poziciju na tabeli, te ga trenutno deset bodova odvaja od zone ispadanja, u kojoj se nalazi Parma koja je ovim bodom osvojila svoj 15. bod u sezoni i ostala na predzadnjoj poziciji Serije A. U narednom kolu Specija će gostovati u Torinu kod Juventusa, dok će tim koji je danas ispustio prednost od dva gola razlike dočekati prvoplasirani Inter.