Košarkaši FMP-a upisali su večeras veliku pobjedu na domaćem terenu protiv Cedevita Olimpije rezultatom 91:88 u okviru zaostale utakmice šestog kola ABA lige.

Slovenački tim je u prvom kvartalu imao veliku prednost kod rezultata 14:1, što je bila najveća prednost u prvom poluvremenu, a kasnije će se ispostaviti i do kraja utakmice.

Već krajem drugog perioda FMP se vraća i čak ima prednost, ipak se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 44:44.

Potpuni preokret je viđen kada su Beograđani šutem za dva poena Stefana Đorđevića četiri sekunde prije kraja trijumfovali nad slovenačkim timom. U posljednjem napadu Jaka Blažić nije uspio pogoditi trojku.

Sjajnu partiju odigrao je Marko Radovanović koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom 28 poena i 12 skokova. Na drugoj strani se istakao Džerod Džons sa 24 poena.