Credit: Sergio Estrada-USA TODAY Sports/REUTERS

U sinoćnjim mečevima NBA lige Majami Hit je pobijedio Sakramento Kingse, Bruklin Netsi su bili uspješniji od Los Anđeles Lejkersa, kao i Toronto Reptorsi od Milivoki Baksa.

Majami Hit je na kraju i relativno lako trijumfovao protiv Sakramento Kingsa u “Golden One centru” rezultatom 118:110. Gosti se nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost (31:21), koju su do kraja meča uspješno održavali.

Nemanja Bjelica je u dresu Kingsa odigrao najbolju partiju ove sezone. Na terenu je proveo 29 minuta i za to vrijeme šutirao devet od 12 za dva i dva od devet za tri, što je bilo dovoljno za 28 poena, uz osam asistencija i tri ukradene lopte. Srpski košarkaš imao je motiv više, jer več neko vrijeme spominje se da je Hit zainteresovan za njegove usluge.

Nije on mogao sam protiv na drugoj strani raspoloženih prije svih Tajlera Hiroua koji je ubacio 27 poena. Njemu je pomogao i Keli Olinik koji je dodao 22 poena.

Bruklin Netsi su sinoć pobijedili ekipu koja će po većini prognoza predstavljati upravo njihovog protivnika u finalu plej-ofa NBA lige, Los Anđeles Lejkerse.

Netsi su od početka zaigrali bolje i efikasnije od “Jezeraša” i pred kraj prve četvrtine stigli do tada najvećih +7 (31:24). Ta prednost nastavila je da raste i pred odlučujuću četvrtinu Netsi su vodili 90:74. Tada je pitanje pobjednika već bilo riješeno, a do kraja su Lejkersi samo ublažili poraz koji je na kraju iznosio 109:98.

Najefikasniji u pobjedi Netsa bio je Džejms Harden koji je postigao 25 poena uz 11 asistencija. Njemu je najbliži bio Džo Heris sa 21 poenom na svom kontu. U porazu Lejkersa standardno dobar je bio Lebron Džejms sa 32 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Toronto Reptorsi su u sinoćnjem meču pobijedili Milivoki Bakse rezultatom 110:96.

Franšiza iz Toronta je nakon poluvremena imala velikih +17 (58:41), što se do kraja ispostavila kao nedostižno za Bakse. Sve što su oni do kraja uspjeli bilo je da smanje zaostatak, a samo su u jednom trenutku na početku četvrte četvrtine bili na jednocifrenoj razlici.

Najefikasniji u pobjedi Reptorsa bili su Norman Pouel sa 29 poena i Paskal Sijakam sa dva manje. Na drugoj strani Janis Adetokunbo je bio blizu tripl-dabl učinka sa 23 poena, 12 skokova i osam asistencija.